şükela:  tümü | bugün
  • zamanında ibret-i alem olsun diye bu iti öldürselerdi en azından boşa ölmemiş olacaktı polis abimiz. şu an ailesi için endişe edilmelidir. devlet ailesini koruma altına almalıdır diyeceğim de hangi devlet? el chapo ya yardım ve yataklık eden devlet mi?
  • kaynak olarak ilk defa google arama sonucunu veren birine denk geldiğim infazdır.
  • hayatı eğlenceli kılan ufak şımarıklıklar demiş piçin birisi.

lan yavşak oyun mu bu? adam ölmüş! bir insan canı yitip gitmiş. hem de uyuşturucu kaçakçısı kartel orospu çocukları tarafından. nasıl şerefsizlerle aynı havayı soluyoruz inanamıyorum.
  • muz cumhuriyeti denilen tabir hiç bu kadar karşılık bulmamıştır.

(bkz: meksika)

ne kadar yolsuzluk olursa olsun, bir ülkede bir gram bile mi milli duygu olmaz?

edit: türkiye ile aynı kefeye koyup kendini bilge zannedenler var. evet amk milli duygu çok mu komik sikik. burada sürekli zikredilen dizileri izle ve gör tüm halkın en sefil haliyle bile devletini bir gram bile umursamadığını kartellere muhbirlik yaptığını. kalkıp 3-5 spesifik örnek ile canı sıkılınca iç savaş yaşanan ülkeyi kıyaslama.

bizdeki sorun iktidar sorunu. canavar gibi bir yönetim ve kabine ile 2 yılda tüm sorunlarımızın çözülmeye başlandığını görürüz. ama meksika'yı hiçbir siyasi odak, ideolojik hareket kurtaramaz.
  • bu saatten sonra o devlet dikiş tutmaz. adını el-chapoland diye değiştirseler daha doğru olur.
    o polisi alıp tanık koruma ile kaçırmayan devletin hatasıdır. öyle yapmış olsalar yine bir devlet refleksleri varmış derdim. o bile yokmuş. yazık la kimin devleti ise.
  • 10.000 km ötenizde diye bu olaylara nasıl espri kasabiliyorsunuz? tüm meksika başlıklarında aynı yavşaklık. orada çok fena bir trajedi yaşanıyor siyasi ve illegal unsurların desteğiyle. insanlar babalarını, annelerini, çocuklarını kaybediyor. hiç mi içiniz cız etmiyor böyle 1-2 fav uğruna espri kasıyorsunuz? adamlar ışid'in aynısı. ben burada komik bir şey göremiyorum. salak salak narcos esprileri vs bıktırdınız artık.

benim yolum sizin gibi piçlerle kesişmez umarım hayatta. insanı insan olmaktan soğutur sizin bu cıvıklığınız.
  • sadece böyle haberler görünce bu ülkede kendimi güvende hissediyorum. ancak böyle ekstrem durumlarda.
  • dürüst ve ahlaklı oldugunu dusundugum bir insanın öldürülmesi olayıdır. kendisine allah'tan rahmet diliyorum.
  • dünyada güvenle yaşayanacak yer sayısı hızla azalıyor. ülkemizin değerini bilmeliyiz derdirten haber

edit: özelden bana türkiyenin ortadoğu ülkelerinden farkı olmadığını, hatta daha beter olduğunu, bir meksikadan beter olduğumuzu yazıp küfreden arkadaşlar. bi siktirin gidin. türkiye de bi polis sokak ortasında 150 kurşunla infaz edilemez. çeteler bi şehrin tamamını ele geçiremez. tamam dibine kadar eleştirdiğim şey var bu ülkede ama elinizin ayarı olsun aq