şükela:  tümü | bugün soru sor
 • değerli sözlükçüler,

  "el ele elden ele 81 ilde", kadın bisikletçilerimizin 19 mayıs günü muğla'da başlattıkları bir proje. hedefleri şanlı bayrağımızı bisiklet üzerinde 81 ili dolaştırarak 30 ağustos'ta yeniden muğla'ya ulaştırmak. konuyla ilgili basın açıklamasında projenin amacıyla ilgili daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

  peki bizler bu cesur kadınlara destek olmak için ne yapabiliriz?
  birincisi; bazı illerimizde henüz bayraktar bulunamamış. bu illerde yaşayan ve aktif olarak bisiklet kullanan tanıdıklarınızı konudan haberdar ederek projeye katılımlarını sağlayabilirsiniz.
  ikincisi ve bizden asıl bekledikleri projelerinin daha fazla duyulmasını sağlamak. sosyal medya hesaplarını takip edebilir, paylaşımlarının daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

  henüz bayraktar bulunamayan illerimiz ve bayrağımızın varış tarihleri:
  artvin 22.06.2018
  ardahan 23.06.2018
  bitlis 28.06.2018
  şırnak 04.07.2018
  siirt 05.07.2018
  bingöl 09.07.2018
  muş 10.07.2018

  sosyal medya hesapları:
  facebook mor pedal 48
  instagram morpedal48
  twitter @morpedal48
  web www.morpedal.com
  #eleleeldenele81ilde

  basın açıklaması

  bizler, yani 81 ilin kadın bisikletlileri olarak ilk kez ortak bir projenin bileşenleri olduk. ilk kez el ele verip 81 halkalı kocaman bir zincir oluşturduk. kalabalık, keyifli ve kucaklayıcı aileye dönüşen sıcacık köprüler kuruldu aramızda. ülkenin hangi köşesine gidersek gidelim, çalacak bir dost kapımızın varlığını bilmek heyecan verici.

  hedefimiz; dikkati bisiklet kullanan kadına yönlendirmektir. kent içi ulaşımı kolaylaştıran bisikletin kadınlar tarafından kullanımını yaygınlaştırmaktır. sağlıklı yaşam ve mutlu insanlar için bisiklet sporunun gerekliliğine vurgu yapıyoruz. günümüzün en yıpratıcı sorunlarından olan trafik kaosuna bisikletle "dur!" diyoruz. çünkü inanıyoruz ki kadınların gücü ve kararlılığı, çevresine örnek olacaktır. egzoz gazı kirliliğine mahkum olmayı reddeden, toplumsal duyarlılık öneriyoruz herkese. bisikletin birleştirici gücüne güveniyoruz.

  muğla morpedal kadın bisiklet derneği tarafından 19 mayıs sabahı başlayacak projenin 30 ağustos akşamında sonlanması, bu iki çok özel bayramımızın kutlanması adınadır. kutsal değerimiz olan bayrağımız, tüm yurdu pedallayacak kadınlar ve onlara destek olacak erkek bisikletçi dostlar tarafından onurla taşınacaktır. iller arası koordinasyonun düzenlenmesi aşamasında emeği geçen bisikletliler olarak bundan sonra da ortak projelerde yer almaya hazırız. hayalleri gerçeğe dönüştüren birlikteliğimizin sürekliliğini sağlayacağız. dayanışma ruhunu korumaya kararlılığımız ile ilham kaynağımız mustafa kemal atatürk’ün kadın özgürlüğüne verdiği öneme, minnetle sahip çıkıyoruz.
 • uplayalım elden ele dostlar duymayan kalmasın
 • el atin millet. updullab
 • uplayalim ve pedallayalim lutfen.
 • yayılması gereken güzel proje.
 • duyulsun, yayilsin, guzel bir proje.
 • kadınlarımız, özellikle hep ön yargıyla bakılan sevimli doğu illerinden, güney illerinden geçerken civardaki kasabalardaki, ilçelerdeki, köylerdeki insanların kadınlarımıza el sallamasını merakla bekliyorum. işlerim olmasa ben de atlayıp giderdim, okudukça gurur duydum kadınlarımızla. bu olay gerçekleşirse yılın fotoğraf karesi de buradan gelir diye düşünüyorum. arada başlığa uğrayıp up'layacağım.

  enfes bir proje..
 • upello.

  içinde bisiklet olan her proje gibi harika bir düşüncedir.
 • bayraktar olarak erdoğan bayraktar'ı önerdiğim oluşum.
 • (bkz: up)

  fikir çok hoşuma gitti açıkçası !