şükela:  tümü | bugün
 • iki kisinin birbirlerinin ellerini tutmasi. genelde sevgililer ya da evliler yapsa da birbirini cok seven arkadaslarin da yaptigi gozlemlenmistir.
 • sen gittikten sonra yalnız kalacağım.
  yalnız kalmaktan korkmuyorum da,
  ya; canım ellerini tutmak isterse...

  can yucel
 • her ne kadar kimilerine göre önemini yitirmiş olsada, bir ilişkinin olmazsa olmazıdır.
 • ilk seferinde buyu gibi gelen bir harekettir. sanki sevdiginizin ellerine dokunuyor ama aslinda birseye degmiyor gibi hissedebilirsiniz. bu buyu devam ettigi surece liski guzeldir.
 • sevgili ile ilk defa gerçekleştirildiğinde gerçekten bir ilişkinin başladığının işaretidir. sokaklardan, caddelerden, insanların arasından, kamuya açık mahallerden geçerken ilk defa elele tutuşulduğunda bi garip olur insan, ''lan, lan? sevgili olduk biz?'' falan olur.* çeşitli türleri vardır. en sık kullanılanı parmakların birbirine kenetlenmesidir. hem buz gibi havada ellerin sımsıcak ısınmasını sağlar, hem de çiftlerin yürürken aralarına birilerinin girmesine engel olur, çok faydalıdır aynı zamanda yani.
 • sex and the city'nin son dönem bir bölümünde samantha'nin, yatakta her bir halti yedikten sonra, sevgilisiyle yapmaktan utandigi eylem... (bkz: nassi yani)
 • acayip bir eylemdir bu, yolda yürürken yapıldıgında, birlik beraberliği pekiştirir, sevgililerin birbirini kalabalıklarda kaybetmesini, misal sevgililerden biri vitrine daldığında, diğerinin onu ekip yoluna devam etmesini engeller. ama daha acayip olan kısımına dikkat çekmek isterim. istisnasına henüz rastlamadığım bir şekilde el ele tutuşanlar sevgililer ise, kadının kolu ve eli, erkeğin hep gerisinden gelir. dar bir alandan geçiliyorsa misal, el ele tutuşan çiftin bayan katılımcısı, hep bir omuz başı geride kalmaktadır. ve dahi erkek olan katılımcı bayanı elinden tutmus, bi yere götürüyor izlenimi sağlanmaktadır. şimdi bunun temelinde nasıl bir çift taraflı iç güdü vardır tartışmayacağım. yanlızca deneyin görün diyorum. kadının elinin önde olduğu el ele tutuşma şekli nasıl da tuhaf geliyor.

hesabın var mı? giriş yap