şükela:  tümü | bugün
 • sen gittikten sonra yalnız kalacağım.
  yalnız kalmaktan korkmuyorum da,
  ya; canım ellerini tutmak isterse...

  can yucel
 • tutuşmaktır, bildiğin.
  maazallah kül eder adamı.
 • sevgili ile ilk defa gerçekleştirildiğinde gerçekten bir ilişkinin başladığının işaretidir. sokaklardan, caddelerden, insanların arasından, kamuya açık mahallerden geçerken ilk defa elele tutuşulduğunda bi garip olur insan, ''lan, lan? sevgili olduk biz?'' falan olur.* çeşitli türleri vardır. en sık kullanılanı parmakların birbirine kenetlenmesidir. hem buz gibi havada ellerin sımsıcak ısınmasını sağlar, hem de çiftlerin yürürken aralarına birilerinin girmesine engel olur, çok faydalıdır aynı zamanda yani.
 • geçen gün bir arkadaşım dedi ki, "eskiden, biz lisedeyken el ele tutuşmak önemli bir şey değildi. el ele tutuşuyorduk işte sevgili olunca. sevgili olmak da kolaydı zaten nispeten." sonra şöyle devam etti. "şimdi öyle mi, el ele tutuşmak büyük bir şey. kolay olan sevişmek." vay anasını dedim ona, tam bir modern çağ feylesofusun.
 • acayip bir eylemdir bu, yolda yürürken yapıldıgında, birlik beraberliği pekiştirir, sevgililerin birbirini kalabalıklarda kaybetmesini, misal sevgililerden biri vitrine daldığında, diğerinin onu ekip yoluna devam etmesini engeller. ama daha acayip olan kısımına dikkat çekmek isterim. istisnasına henüz rastlamadığım bir şekilde el ele tutuşanlar sevgililer ise, kadının kolu ve eli, erkeğin hep gerisinden gelir. dar bir alandan geçiliyorsa misal, el ele tutuşan çiftin bayan katılımcısı, hep bir omuz başı geride kalmaktadır. ve dahi erkek olan katılımcı bayanı elinden tutmus, bi yere götürüyor izlenimi sağlanmaktadır. şimdi bunun temelinde nasıl bir çift taraflı iç güdü vardır tartışmayacağım. yanlızca deneyin görün diyorum. kadının elinin önde olduğu el ele tutuşma şekli nasıl da tuhaf geliyor.
 • aşkın vücud dilinde hayat bulduğu an
 • insan bedenine başlangıç organı olarak kullanılan uzvumuz.seksin en başlangıç aşaması olarak görülebilir.önce elini tutarsın, sonra sarılmak suretiyle beden bedene yaslanır, ardından dudak dudağa, dil dile değer, sonrası gelir.ikinci hareket değişse, sırası diğerine geçerek öncelik başka bişey olsa da ilk hareket genellikle el ele tutuşmak olur.elini tutarsın sonra ister sarıl, ister öp.ama sekse kadar giden hareketler bütünün ilk ve en önemli aşamasıdır. şimdi şöyle düşünelim, karşındakinin elini tutmak birinci dereceden seksi çağrıştırmaz.farklı yerlerde, farklı şekillerde yukarıda da anlatıldığı gibi cinsellik içermeden, çocuğun elini tutmak gibi, sekse giden yolu açan anahtar olarak görülmeden de el ele tutuşulabilir.tuttun elin, baktın geri çekti, sen de birşey yokmuş gibi devam edebilir, geri adım atabilirsin.yani ilk andan hop buyrun penisi/kukuyu dersen red edildiğinde geri dönüşü zor bir yola girersin.halbuki el ele tutuşmak cinsel aktivete davetinin en açık ama bir o kadar da geniş anlatımı.
  bir de şöyle bakalım.el bedenin işlev olarak evrime en çok hizmeti dokunan, hayata en çok bulaşan, giren çıkan, kirlenen, en ortada olan, dış dünyaya en açık organı.insan ellerini evriştirene kadar milyonlarca yıl geçmesi gerekti.türümüzü uzak akrabalarından en uzağa taşıyan belirti ellerini kullanıp alet edevat yapması oldu.bu noktada bok yoluna da giden, ağza yemeği de götüren, ketılın düğmesine de basan, ayakkabıları da bağlayan çalışkan bir organ.bu çalışkanlığıyla seksin en dipteki basamağında yer almasını açıklamak lazım.iki yabancı ellerin birleşmesi bir başlangıç olarak iki insanın ilişmesine işlev kazandırıyor olabilir.yani ayakların çekiciliğinin işlevsiz, gizli ve en hayvan organımız olarak kalması ve aslen daha çekici olması gibi, sekse insani kalıplar uydurup hayvanlıktan uzaklaşma çabalarımıza ellerle başlıyor olabiliriz.
 • ilk seferinde buyu gibi gelen bir harekettir. sanki sevdiginizin ellerine dokunuyor ama aslinda birseye degmiyor gibi hissedebilirsiniz. bu buyu devam ettigi surece liski guzeldir.
 • sex and the city'nin son dönem bir bölümünde samantha'nin, yatakta her bir halti yedikten sonra, sevgilisiyle yapmaktan utandigi eylem... (bkz: nassi yani)
 • tutuşmaktır.
  gerisi kelime sarfiyatı.
  dır.