• boyner'deydim az evel, ayakkabı bakıyordum kendime. yukardaki hoparlörlerden "heyo hobba samba tango hey hey" tadında canlı bir müzik yayınlanıyordu. bir an araya anons girdi ve şöyle bir durum oluştu:

- samba, tango hey heyyyy!!!
    ... (kısa bir sessizlik)
    - mağazamızda 4 yaşlarında bir kız çocuğu kaybolmuştur. bulanların danışmaya bilgi vermeleri önemle rica olunur.
    ... (kısa bir sessizlik)
    - sambaaaaa oooh yeeea!

bu lafın daha güzel bir karşılığı olabilir miydi bilmiyorum.
  • bu el, en yakınında gördüğün, en canını verecek kadar sevdiğin insan olsa bile aynıdır, hiçbir şey değişmez. dolayısıyla, şu hayatta tek başına mücadele etmen gerektiğini acı tecrübelerle öğretir insana.
  • kendi isini kendin hallet! ugrastigin is ile ilgili aldigin yardimlarin ne kadar ciddi olup olmadigini bilemeyecegini anlatir kelimeler butunu
  • bize 1.sınıfta intro. to economics dersinde okutulan kitaptan aklımda kalan tek şey olan "if you want something done right, do it yourself" ibaresinin, yurdumun yaratıcı insanınca en güzel şekilde özetlenmiş hali.
  • bir türk atasözü. yani başkasının işini yaparken biraz kovalakçı davranırmışız, önem vermezmişiz.
  • dünyada bütün atasözleri kaldırılacak sadece bir tane seçeceksin deseler tercih edeceğim atasözü.

amk dünyasında sakın birine işiniz düşmesin ve kimseye muhtaç olmayın. ne kimsenin umrunda olursunuz ne de işiniz görülür. yüzünüzü kızarttığınız ve paranızla rezil olduğunuz kalır.

o kadar basit ve boktan bir iş için 3 4 haftadır çektiğim rezalet, yaşadığım stres yüzünden ne sağlıklı düşünebiliyorum ne de odaklanabiliyorum.

allah belasını versin böyle düzenin.
  • hayatta başıma gelen her kötü olayda gelen yardımcıklar bu şekilde olmuştu. tıpkı bugün de olduğu gibi. eşeğimi hep türkü çığırarak çağırdılar. ne yapalım, hayat bu. eşeğimizi kendimiz bulup sağlam kazığa bağlamayı böyle böyle öğretiyor işte adama.
  • kendi işini kendin gör manalı atasözü.
  • hakkaten ya başkasına öneri sunmak bir şey yapmaktan daha kolaydır
hesabın var mı? giriş yap