şükela:  tümü | bugün
 • türk toplumunda hamas kadar destek görmeyen örgüttür. sebebi çok açıktır el fetih ezilen odaklı bir bağımsızlık mücadelesi yürütmektedir. seküler bir yapısı vardır zira tüm filistin halkının çıkarlarıdır onun için asıl olan.

  kimse onlar için yardım konvoyu düzenlemez. arafat'ın karargahı kuşatma altına alındığında görmüştük yiğit islamcılarmızı. el fetih filistindir isevidir, müslümandır, marksisttir, baasçıdır. filistin toplumunda ki bütün renklerdir. şiarı ezilen halklardır.

  birilerinin hoşuna gitmez böyle olunca yeşil kuşağa uygun değildir. adamlar ezilen diyor halbuki güzel öldü bizde insanlar ölüm onların kaderiydi ezilende neymiş. görülmez barguti birilerinin gözünde. bilinmez el fetih anlaşılmaz gezmişin bile kimliği vardır kesin haindir ibneler. pkk'ye destek vermiştir bunlar falan. halbuki hizbullaha destek vereceksin ya da ülkende sivil hedefleri bombalayan allahın mücahitlerine destek vereceksin ki tam olsun.

  ha bu pkk'ye destek iddiaları komiktir o ayrı ama dahada ötesi acıdır. ezilen, halklar, bağımsızlık, devrim kelimelerinden korkulması çok acıdır. kendimizi kandırmayalım hassasiyetlerimiz filistin mi ? yoksa kendimiz gibi olanı koruma mı ? derken başbakan'ın sesi geldi kulağıma gazzenin arkasındayız.

  kusura bakmayın filistinin arkasındayız biz orada ezilen, yok sayılan, hor görülenlerin arkasındayız. israilli vicdani redcilerin arkasındayız. yoksulluktan kıvrananların arkasındayız. şimdi israili haklı çıkarmaya çalışmaya devam edeceğim. çünkü onlarda bizim yapmamızı istenileni yapıyorlar kendinden olanı savunuyorlar.

  bu arada çok yaşa :

  harekat el-tahrir el-vatani el-filistini
 • suriye sınırımızı siyonistlere 50 yıllığına kiralamaya çalışan, ofer gibi siyonist sermaye babalarıyla kanka olup ihale veren, israil'e manavgat'ın suyunu satan, kamera önünde van münüt diye şov yapıp gizliden gizliye her türlü askeri ve ticari işbirliğini devam ettiren bir iktidarın şakşakçılarının siyonist dostu olmakla suçladığı örgüt. siz daha ışık evlerinde birbirinizi pandiklerken ortada el fetih vardı sevgili şakirtler. el fetih'in adını ağzınıza almadan önce üç kere gusül alın.

  ayrıca yıllarca filistin'e, bosna'ya yardım diye paraları toplayıp cukkalayan orospu çocuklarını da iyi biliriz.
 • harcinda deniz gezmis'in, sinan cemgil ve nice dev-genc'linin, ve de jean genet'nin emeklerinin oldugu bir zamanlarin devrimci orgutu.
 • kadir manga ' nın da, bir zamanlar, içerisinde eğitim gördüğü,
  devrimci örgüt...

  kadir,
  el fetih' e hüseyin inan' ın çağrısı ile katılmıştır.
 • 1959'da kuveyt'te gizlice kurulan örgütün ilk toplantısında; yaser arafat, halil el vezir, adel abdülkerim, yusuf amira ve muhammed cedid hazır bulunuyordu. son üç ismin kısa sürede örgütten ayrılmasına karşın, el fetih silahlı direniş yolunun ilk işaretçisi olması nedeniyle (süreç içinde güç kaybetmiş olsa da) filistin hareketindeki çok önemli yerini hep korudu.zamanla kuruluş döneminin heyecanlı fakat cılız harekatları, ürdün'deki inkisarla sonlanan konaklama / gelişme yılları, kara eylül, öfkeye karşın korunan sukunet, üyelerinde toprakların tekrar elde edilmesi dışında özellik aramayan;dava uğruna birleştirici duruş yerini siyasi manipulasyonu daha ön planda, dünyanın gözünde zavallı mültecilikten terorist mertebesine fırlatılan, heyecanından bir kısmını hayal kırıklıklarına feda etmiş, oturaklı haliyle statik bir topluluğa bıraktı. tabi; yıllar süren direniş ve elde edilemeyen huzur işbu halin sorumlusu olarak işaret edilebilir.

  hakkında ilgi çeken bir ayrıntı şöyledir; ismi "harakat tahrir falastin" yani "filistin kurtuluş hareketi"ni oluşturan kelimelerin baş harfleri kullanılarak elde olunan "fatah"tan alan el-fetih, ironik bir nedenle bu tamlamadaki harflerin düz değil de tersten sıralanışını kullanmayı seçmiştir. mevz-u bahis isim tamlamasındaki harfler baştan itibaren sıralanarak bir kısaltma yapılacak olsa elde edilen kelime "hataf" yani ani ölüm demektir.doğuda isimler masum değildir derler, işte bakın bir kez daha kanıtlanmış oldu.
 • arafat'ın edward said'e kavuşmaya giderken bıraktığı gözyaşlarına sahip çıkan direniş örgütü..
 • fransızların koruması altında paris'deki araplar tarafından, ortadoğuda artan yahudi ve ingiliz etkisine karşı 1911'de kurulmuştur [ne sandiniz, ya ne diye yarali parmaga iseyecekti fransizlar?].
  fransızlar örgütün şam'da faaliyet göstermesine izin vermişler ve desteklemişlerdir.
 • siyasi formasyon ve nazari dersler mao, fanon, guevara, giap, robinson, debray gibi ünlü ihtilalcileri kapsıyordu. hatta hitler bile vardı.
 • örgütten çok bir harekettir.
 • askeri gücü el aksa şehitleri tugayı olan direnişçi örgüt.