şükela:  tümü | bugün
 • netflix'in şu ana kadarki en mantıklı ve en güzel filmi.
  mario casas bir harika!
  sinematografi harikası bir film, kadrajlar o kadar yerli yerinde ki sanki bir tabloya bakarmış gibi hissediyoruz.
  oldum olası gerçek hikayeleri sevmişimdir. dramatik filmin içinde eğlence anlayışının ironik bir biçimde izleyiciye yansıtılması da çok anlamlı.
 • aradım mamafih bulamadım. ispanyol yapımı muhteşem bir netflix filmdir. 2017 yılında aynı isimle bir kitap da yayınlanmış. gerçek olaylara dayanan muhteşem bir film.

  film, ikinci dünya savaşı sırasında mathausen kampında tutulan çoğunluğu komünist ve antifaşist olan franko karşıtı ispanyolların oradaki yaşamı ve kurtuluş mücadelesini anlatıyor. gerçek olaylar ve gerçek fotoğraflar üzerinden kurgulanan film kampı iliklerinize kadar yaşamanızı sağlıyor. oyunculuklar çok başarılı. kesinlikle izlenmesi gereken bir film ve netflix standardının çok üstünde bir yapım.
 • nazi almanyası ve kamplar üzerine sayısız film yapılsa da konuya bu tarihin azınlığı sayılabilecek katalan bir grup açısından yaklaşan, gerçek bir hikaye.

  linkten filmde yansıtılan belli anlara dair küçük bir galeriye ulaşabilirsiniz; the eyes of mauthausen

  (bkz: francisco boix)
 • binlerce kişilik kamp sanki 20 kişilik butik kampmış gibi gösterilmiş. ölüm, şiddet, işkence gibi konulara pek girilmemiş. biyografi olarak etkileyici güzel bir film.
 • zierieis denilen katil, çocuğunun doğumgününde gerçekte 40 esir öldürmüş.
 • yüzeysel işlenmiş bir anti nazi filmi. filmde umumi tuvalet bile temizdi. eminim ki gerçek olayda ortam öyle pırıl pırıl değildi. detaylarda daha gerçekçi olunabilirdi ve açlık, işkence vb çarpıcı olaylara yer verilmemişti. al karşına bir nazi toplama kampından sağ kurtulan birini ve dinle, sana neler anlatacaktır. malesef ki gerçek olaylardan uyarlansa bile çoğu yönden eksik ve fazlasıyla steril bir anti nazi filmiydi.
 • etkileyici bir 2.dunya savasi filmi.

  dram ve gerilim dozu yerindeydi. bazi yerlerinde bogazimin dugumlendigini hissettim. fasizm denen seyi guzel anlatmislar. tavsiye edilir.
 • yönetmenliğini mar targarona 'nın yaptığı 2018 yılı yapımı ispanyol filmi. film, 2 dünya savaşı sırasında avusturya'nın mauthausen toplama kampında esir olarak tutulan katalan fotoğrafçı francisco boix' in gerçek yaşam hikayesinden sinemaya aktarılmış.
  https://www.imdb.com/title/tt6704776/
 • ikinci dünya savaşı sırasında yaşanan trajedilere yönelik filmleri sevenler için izlenmeye değer bir netflix filmi.

  --- spoiler ---

  keşke filmin sonunda o fotoğrafların nerelerde, ne amaçla kullandığına, kimlerin ne cezalar almasına sebep olduğuna dair bir şeyler görebilseydik(varsa tabii, olsun lütfen). film olarak sahneler çekilmese bile, yazı ile seyirciye anlatılabilirdi.

  film boyunca insanın içinde biriken öfke belki biraz hafiflerdi böylece.

  --- spoiler ---