şükela:  tümü | bugün
 • luis estrada'nin yonetmis oldugu yukseliste olan latin sinemasina fevkalede bir katkida bulunan meksikan yapimi kült film. bir cidade de deus etkisi birakan.
 • meksika yapımı bir film.yoksulluk,ahlaki çöküntü,uyuşturucu baronları ve bunların iç hesaplamaları nedeniyle yaşanmaz hale gelen bir kasabayı anlatıyor. insan hayatının bir sinek kadar değerinin olmadığı bu toplulukta insanların kendi çıkarları için ne kadar zavallı olabilecekleri mizahi bir dille anlatılıyor.çok eğlenceli ve izlenilesi bir film.
 • zenginliğin ardındaki her şeyin karanlık olduğunu hatırlatırken insana, sçun ve suçlunun görmezden gelindiğinde bir toplumu nasıl içi boşalan saman torbasına döndüğünü anlatır. suçun tüm topluma yayılmasında içi boşalmış zenginliğin, kaba güç ve mafyanın bir kısır döngünün etrafına girdiğinde öldürecek tek düşmanın kendin olarak kalabiliceğini kafana vura vura işler.. luis estrada müthiş iş çıkarmış bu filmde
  ve müzikleri hayatın değeri yoktur hayat değersizdir : el valor de la vida
 • dünyanın neresinde olursa olsun yozlaşmış sistemlerin nasıl işlediğine dair çarpıcı örnekleri olan çalışma. rüşvet çarkının nasıl döndüğünü anlatması açısından da önemli. mutlaka izlenmeli.
 • sadece müzikleri için bile izlenmesi gereken güzel bir film.

  bir kaç örnekle.
  mexico americano
  el crimen de culiacan
  los lobos - prenda del alma

  ayrıca trailer da şöyle.
 • kara mizah gibi kara mizah el infierno, affirmativo
 • meksika'nin amerika sinirina yakin bir kasabada gecen filmde uyusuturucu cetelerinin ve iyi para kazanacak baska bir sey olmayinca ister istemez kendini cetelerin icerisinde bulan halkin hikayesi anlatiliyor. bazi sahneler rahatsiz edici olabilir fakat yine de herkesin sevecegi bir film oldugunu dusunuyorum. ben sahsen begendim.

  filmin muzikleri cok basarili, ozellikle la vida no vale nada cok etkileyici. sarkinin orta yerinde muslum baba ciksa sasirmazdim.

  sarkinin girisi:

  no vale nada la vida == bir degeri yoktur hayatin
  la vida no vale nada == hayatin bir degeri yoktur

  comienza siempre llorando == hep aglayarak baslar
  y así llorando se acaba == ve yine aglayarak biter
  por eso es que en este mundo == bu yuzden bu dunyada
  la vida no vale nada == hayatin bir degeri yoktur
 • feleğin çarkına çomak sokmak isteyen meksikalıları anlatan kült film.
 • 2010 yapımı meksika filmi. akıcı, yer yer gerilimli, izlemesi keyif veren bir film. iyi bir gangster filmini dandik aksiyon filmlerinden ayıran en önemli özellik gerçekçi olmasıdır. el infierno bunu son ana kadar başarmış ancak final sahnesiyle hayal kırıklığına uğratmıştır. yine de ortalamanın oldukça üzerinde bir film olduğu söylenebilir.
 • film, meksika'da yaşanan büyük uyuşturucu kaotiğini kendine has bir üslupla anlatıyor. lakin eksik kaldığı yer o büyük dramdaki gerçekçiliğin, sahnelerde işlenen apaçık kanlı çekimlere rağmen seyirciye tam olarak geçmemesi.
  nihayetinde bu bir film,
  belgesel değil
  eyvallah.
  sadece benim ilk dikkatimi çeken şeyiydi, oradan başladım.
  bunun dışında uzun sayılabileceği halde, kendini seyrettirmeyi, keyif aldırtmayı beceriyor.
  latinlere has olan hayata durmadan makara kukara ile bakma şeklini burada da gördük.
  zaten yazılmış müzikler güzel. ama daha güzel olan müziklerdeki sağlam sözler.
  allahtan çevirmişler, anladık.

  her iyi sinema avcısının yakalaması gereken bir av olarak da

  7.5