şükela:  tümü | bugün
  • türkiye cumhuriyeti cumhurbaşkanı'nın muhtarlarla yaptığı toplantıda el-kaide'ye bağlı el nusra örgütü için dünya kamuoyuna yönelttiği sitem.

el nusra dediği örgüt bir hafta önce sınırda türk askerinin boğazını kesen örgüt işte.

http://www.cumhuriyet.com.tr/…eler_tozlanmasin.html
  • işid'le tek farkları yaptıkları katliamları film gibi video'ya çekmemeleri ve kend,lerine silah filan geliyor diye henüz avrupayı patlatmamaları. herkes de biliyor ki işid ile aralarında inanılmaz bir insan transferi var. adamlar bir yeri kaybettiklerinde direk işid sahasına girip işid'e katılıyor. tekelleşirlerse, müslüman olmayan ya da sünni olmayanları yine öldüreceklerdir.
  • el-nusra'ya terörist diyen bakanlar kurulu kararının başında imzası olan şahsın cümlesi. teröristlere iyi mi diyelim başkanım anlamadım?
    (bkz: http://www.resmigazete.gov.tr/…2014/06/20140603.htm)
  • sözlük akboylarının suriye halkının gerçek temsilcisi olarak el nusra'yı gösteren rte ifadesini paylaşarak savunma yaptığı cümlecik. terörist gördüğün örgüt, suriye'nin gerçek temsilcisi hemi?
  • hakkat niye kötü diyoruz acaba ya?

reyhanlı katliamında 52 yurttaşımızın katledilmesinin baş zanlıları oldukları için olmasın sakın?

ışid'le birebir aynı ideolojiyi paylaştıkları için olmasın?

ışid'le yermuk kampı saldırısı da dahil defalarca ittifak kurmaları bir sebep olabilir mi acaba?

ya da mesela bu sözleri sarf eden kişinin devlet başkanı olduğu ülkenin bakanlar kurulu kararlarında pyd ya da ypg terör örgütü olarak zikredilmezken, nusra cephesi terör örgütü ilan ediliyor, bu bir şey ifade eder mi acaba?

not: uluslararası toplumun gerekçelerinden ziyade türkiye halkı açısından meselenin nasıl göründüğüne bakmaya çalıştım.
  • türkiye'nin 'ılımlı muhalifler'inin koca bir yalan olduğunun en üst düzeyden yapılmış itirafı. abd boşuna türkiye'yi dışlamadı suriye'den, rusya boşuna türkiye'yi hiç iplemeden aylardır bomba yağdırmıyor. akp'nin el nusra dahil cihatçıların hepsine destek verdiğini çok iyi biliyorlar. hatta, ışid'e bile ilk başta destek verdiğini biliyorlar.
  • ne yani şimdi ypg'de ışid'le savaşınca iyi mi oluyor?..

beni şu saatte dumur etmiş cumhurbaşkanı beyanı.
  • ulan gerizekalılar. adam demek istemiş ki ypgyi ışidle savaşıyor diye destekliyorsunuz. madem öyle el nusra da ışidle savaşıyor onu niye desteklemiyorsunuz. iki yüzlü batıya sormuş bunu. rte'nin gayet haklı sorusu.

rte'yi savundum. vay amk.