şükela:  tümü | bugün soru sor
  • feldschlösschen sponsorluğunda gerçekleşen cumartesi korku gecesinde başlanmış, bitmesi pazar öğleni bulmuş, david victori'nin yazıp yönettiği "iki film birden" gerilim.

    --- spoiler ---

    sepete atarken "korku" olarak atılmasına rağmen daha çok gizem ve gerilim barındırdığı çok geçmeden anlaşılan film sanki iki parçaymış ve birleştirilmiş gibi. yönetmenin "youtube bilmem ne en iyi yönetmen ödülü" almış ve gençten, toy biri olduğu bu iki parçanın neredeyse bağımsızlık ilân edecek kadar ayrı durmasıyla ortada. iki parçanın ilkinde - adından anlaşılacağı üzere - bir ant karşılığında gelen paranormal gelişmeler varken, ikinci yarıda ise daha çok ispanyolların daha iyi olduğu saha olan - hafif polisiye - ve gerilim hâkim.

    fakat ne doğaüstü unsurların ne de gerilimin sürükleyicilik arz edebildiği, sonda - bu tür kurban, bedel ve feragat vb temalı filmlerinde sıkça görüldüğünün aksine - çocuğu öldürebilse, o "yıkılmaz" aile temasına en azından naçizâne farklı bir imza atacakken, aile saadetinin seçildiği, bunun karşılığında izleyicinin keyfini kurban eden film.

    --- spoiler ---