şükela:  tümü | bugün
  • giden birine "gule gule" anlaminda saga ve sola dogru eli 45 derece aciyla bukerek yapilan eylem
  • ayni sekilde giden kisinin de el sallamasi beklenir
  • el hareketi yapmak
  • nah yapmak
  • oyle sirinler yapar ki bazen bunu.. gideceginiz yolu unutur,donersiniz geriye. bir de gulucukle birlesirse.***.
  • ananemin sonrada annemin ilk önce okula sonrada işe giderken yaptıkları eylem; yüreğimin yağını eritir, içinde yumurta pişirtir.
  • bu eylemi (bu güne kadar gördüğüm) en sevimli şekliyle gerçekleştiren kişi için (bkz: iiaa2)
  • gelen birine kendini belli etmek ya da gidene "hoscakal" manasinda yapilan el hareketi. genelde sallarken manali, sallayani izlerken komik gelmektedir.
  • abartilmis versiyonlarinda kolunuzu duz kaslarin ele gecirdigini sandiginiz istemsiz hareket. cok anlamsiz ve gereksiz zamanlarda aniden ortaya cikiverir sallanan el. karsilikli konusup ayrilirken bir anda karsi tarafin yuzunden bi kac santim mesafede beliriverir ya da yukari cikan asansordeki arkadaslara el sallamak icin egilip bukulurken bulursunuz kendinizi. sanirim mimiklerinin yeterliligine guvenemeyen insanlar elleriyle de desteklemek istedikleri icin selamlarini ortaya cikmistir. ben ardinda psikolojik bi aciklamasi olduguna da inaniyorum, psikopat arkadas varsa yardimci olursa sevinirim.