şükela:  tümü | bugün
 • lakabı ''lord of the skies'' olan amado carrillo fuentes 25 milyar dolarlık uyuşturucu ticareti yaparak gelmiş geçmiş en büyük drug lord ünvanını almıştır. lakabı 27 tane boing 727 ile dünyaya dağıtım yaptığından dolayı konmuştur. meksikanın en büyük uyuşturucu kartelini yönetmiştir. 1997 yılında 40 yaşında ölmüştür. ölümü garip bir şekilde estetik cerrahi operasyon sırasında olmuştur. karın bölgesine liposuction uygulanan bir operasyonda hayatını kaybetmiştir.
 • meksika'nın gelmiş geçmiş en büyük jefe'si olarak bilinir. juarez cartelinin kontrolünü aldıktan sonra (kontrolü meksika istihbarat teşkilatının* taşşaklılarından olan ve o dönem juarez kartelinin başındaki rafael aguilar guajardo'yu öldürerek almıştır), meksika (kaynak kolombiya tabii ki) yoluyla abd'ye kokain sataraktan şanını yürütmüştür. los tigres del norte grubunun jefe de jefes şarkısının da kendisi için yazıldığı aşikardır.

  ölümünden sonra dahi meksika tarihinde oldukça önemli bir figür olarak hala adından bahsettirmektedir. en son kendisi hakkında şöyle bi dizi yapılmıştır. eğer ispanyolcanız varsa kesinlikle izlenmeye değer bir dizi olduğunu da belirtir ve oyunculuklara pek takmamanızı öneririm.
 • 88'den escobar'ın la catedral'e geçtiği 91 yılına kadar escobar ile lojistik ortaklığı yapan sonrasında, mapustaki gardaşının (escobar) can düşmanı cali karteli ile iş birliği yapıp escobar'ın 21 ton kokainini cukkalayarak ortaklığı bitiren hayın ibiş.

  ortağından kazık yiyen escobar elbette durum karşısında çıldırır lakin bi yandan la catedral, öte yandan işlerin eskisi gibi gitmemesi ve finansal problemler, hükümet,castano biraderler ve cali karteli'ne karşı savaş durumunda olmaları yüzünden bir şekilde karşılık vermez. hatta birisi çıkıp "abi yollayalım 30 tane fedayi, 10dk içinde etini yesinler ipnenin" diye el patron'u gazlamaya bile çalışsa da, herhangi bir misilleme yapılmaz.

  popeye'nin yalancısıyım.
  http://www.borderlandbeat.com/…chapo-will-fall.html
 • narcos 4. sezonda işlenecek kingpindir. ölümü inanılmaz saçma olsa da zamanın polat alemdarıdır.