şükela:  tümü | bugün
  • bodrum'da dört mevsim açık olan bir otel. "şarap" anlamına geliyor. kendi üretimleri olan şaraplar mürefte'den geliyor.
    odalar ve genel atmosfer çok hoş. bodrum mazarası da öyle. sahiplerinin mimar olmaları, bunda etkin olsa gerek.
    20 odalı bu otelde gözünüze çarpacak ayrıntılar arasında, ahşap görünümlü beton basamaklar, odalardaki taş duvar, duvardaki minik nişlerdeki mumlar, havuzun yanındaki jakuzi yer alabilir.

ayrıntılı bilgi için:
    http://www.elvinobodrum.com/
  • son derece güzel bir otel. her şeyi büyük bir özen ve titizlikle yapılmış. odalarının ve suitlerinin güzelliğinden öte bahçesi en güzeli :) deniz topuyla havuz kenarındaki güzelim çiçekleri nasıl olduğunu anlamadığım bir şekilde mahfetmeyi başardıysam da hala çok güzel görünüyorlar.
    aileyle kafayı dinlemek için ideal kesinlikle..
  • şimdilerde kulaktan kulağa anlatılmaya başlanmış, bugüne kadar verdiğim bir söz üzerine bildiklerimi sustuğum, sır gibi sakladığım otel.
  • bodrum'un içinde ama bir o kadar da içine girdiğinizde dışında gibi olan mekan. restoranı bodrum'un en iyilerinden biridir.** bu sene gittiğimde* resepsiyonunda gözüme küçük bir ayrıntı takılmıştır.* küçüktür, kendi halindedir ama çok güzeldir.***

unutkanlık editi:
    bir de kendi yapım şaraplarının tadına bakınız, organikmiş, kafada ağrı yapmıyormuş.**

unutkanlık editi 2:
    www.hgorganics.com
  • pansiyondan hallice, iki tane boktan odasına dünya para isteyen ve kendine butik otel diyen yerlerin sahiplerinin görüp utanması gereken otel. mimarisi, detayları, odaları, ekibi ve en önemlisi ruhuyla gayet 'butik' olan el vino aynı zamanda görüp görebileceğiniz en huzurlu havuza sahiptir. kayra taşlarıyla döşenmiş havuz yüzerken sizi alır başka başka yerlere götürür. her işletmeye sahibinin ruhu yansır önermesi doğruysa, el vino'nun mimar sahibesinin bu huzurlu ama asla sıkıcı olmayan ortamda payı çoktur.

restoranı ve restoranın manzarası için (bkz: amanın!) (bkz: yok artık) (bkz: anlatılmaz yaşanır)

not: pek çok ünlü isim de çaktırmadan burada konaklar, benden duymuş olmayın sevgili ünlüsever dostlar. boşuna beaclerde aramayın.
  • şu ana kadar konakladığım en güzel otel. odaları, bahçesi, restoranının manzarası gerçekten çok güzel. mimarinin doğru ellerde nasıl harika projeler yarattığını çok net bir şekilde görebiliyorsunuz. yüzölçümü küçük ve bildiğiniz bayıra, 20 odalı, çiçekler, bitkiler içinde müthiş bir otel yapmışlar.
    otelde çimento, beton göremiyorsunuz. taş ve ahşap kullanılmış. odaları gerçekten çok güzel. doğru kullanılan mobilyalarla odaların kullanılırlığı müthiş şekilde artırılmış. çok ince detaylar düşünülmüş. ahşap tavan ve taş duvarlar rahatınıza rahat katıyor.
    kullanılan bitkilerle otelin içinde dolaşırken hep gölgedesiniz. hava istediği kadar sıcak olsun, otelin içinde serin bir hava var.
    otelde çimento beton göremiyorsunuz dedim ya bu havuz için de geçerli. havuzun tabanında da yine taş kullanılmış ve gerçekten çok hoş bir görünüm elde edilmiş.
    kahvaltıda verdikleri taptaze bahçe salatalığı, kırmızı ve yeşil biberler gerçekten çok lezzetli. kendi yapımları reçelleri de güzel. ayrıca 20 tl'ye kavanozda satın alabiliyorsunuz. yalnız peynir konusuna biraz eğilmeleri lazım. daha güzel ve çeşitli olabilir.
    restoranlarının manzarası çok güzel. günbatımını ve bodrum kalesi manzarası yediğiniz yemeğin lezzetine lezzet katıyor. kendi ürettikleri şaraplarını da deneyebilir hatta beğenirseniz şişesini 30 tl'ye satın alabilirsiniz.
    otelde küçük bir spor salonu da var. diğer otellerde olduğu gibi saat 9-10 gibi kapanması gibi bir durum yok. ne zaman spor yapmak istiyorsanız resepsiyonu arıyorsunuz ve gelip açıyorlar. saat sınırı yok.
    diğer otellerden farklı olarak bir de sinema salonları var. kendi dvd'nizi ya da otelin arşivindeki bir dvd'yi izleyebiliyorsunuz. kendinizi gerçekten evinizde gibi hissediyorsunuz.
  • bahsedildiği gibi bodrum merkeze yakın bir otel.

- baya bir özene bözene yapılmış, tam bir butik otel. havuzun bulunduğu alanın tasarımı, taş havuzu, teras restorantının manzarası baya iyi.

- ayrıca ikinci bir 50 cm derinliğinde çardakların bulunduğu küçük bir taş dinlenme havuzu daha var. orada da bir iki lokasyondan bodrum manzarasını izleyebiliyorsunuz. buralarıda güzel.

- odaları klasik bodrum evleri mimarisinde, otel alanı içerisinde çok fazla yeşillik ve çiçek var * dışarıdan tamamen soyutlanmış bir alan. yeşile doyuyorsunuz gerçekten.

- bahçelerinde yeşilliğin içinde jakuzi var. balayı çiftlerine 1 saat ücretsiz. fiyatını bilmiyorum. tavsiye edilir kesinlikle.

- kahvaltıları baya başarılı. kendi üretimleri ekmek, reçel, zeytin ve peynirleri var. tereyağları ve peynirleri çeşitli baya lezzetliler. tereyağ ve kaymakları da kendilerinin olabilir. kahvaltı çok çeşitli. reçellerinden dışarıya götürmelik satıyorlar. saçma sapan küçük paket kaplardaki kahvaltılardan yok burda. salatalık domates fln sebzeleri meyveleri son derece taze ve lezzetli.

- bodrum birası varmış burada denemeye fırsat olmadı. kendi üretimi şaraplarıda var.

- hergün 5 te çay ve börek kek ikramı var. börekler kekler baya başarılı. es geçmeyin.

neyse eksilerine gelelim,

edit: 9 ekim itibari ile burada yazdıklarım bilgi işlem tarafından patrona gitmiş, onlarda yaz ayında kalan kişiler arasından araştırıp verdiğim fiyat bilgisi sayesinde karşılaştırıp kimliğimi tespit etmişler ve ortaklarından biriside bana telefon etti.
    keşke daha önce eksikleri bize buradayken söyleseydiniz dediler. burada yaklaşık 6-7 paragraf eksiklik yazıyordu. kimisi portakal suyundaki su idi. kimisi odanın temizliği ile alakalı idi. genel olarak önemli bir rahatsızlık yaşamamıştık otelde. en önemli sorun kapı kilitlerinin bozuk olması bazen kendi kendisine açılması idi.
    telefon konuşmasında entry silmem istenmedi. hatta sizi tekrar ağırlayalım dediler. ancak itina ile çalışıp kimliğimi tespit eden bir otele ne diyebilirim? açıkçası bu otelde kaldığıma pişman oldum.* öğle vakti 2-3 ay önceki kaldığım otelden entry alakalı aranmam şok etkisi yarattı desem yeridir. ayrıca sözlüğüde aktif olarak kullanıyormuşum.*
    sanırım istekileri buydu. olumsuz entry olmasa iyi olur dediniz işte olumsuz kısımlarını sildim. sanırım sermayenin istediği bu. benzeri bir çok duruma sözlükte rastlamıyormuyuz? ayrıca otelde kalmayın yazmamıştım. mutlaka 1 kere gidilmesi gerektiğini özellikle belirtmiştim. güzel yönlerini en başa yazdım hemde.

şimdi açıkçası şöyle yazıyorum; sizi araştıran, kimliğinizi tespit eden stalkerlık yapan bir otelde kalmayın.

bir kaç öneride bulunmak istiyorum eğer bir adım ileri gidip bu son yazdıklarım üzerine adresimi tespit edip topuğuma sıkmayacaklarsa:
    - olumsuz yazı yazan müşterilerinizi zort diye aramayın. mail atın.
    - arıyorsanız eksiklikleri nasıl giderdiğinizden kısaca bahsedin veya mail atın.
    - bakın sizi bulduk balayı çiftiymişsiniz demeyin entrydeki fiyatla karşılaştırdık bilgi işlem araştırdı fln. mit misiniz cia misiniz nesiniz anlamadım?
    - ortalamanın üzerinden bir fiyatlı otelseniz müşterilerinizin temel ihtiyaçlarını karşılayın. odaya su koymuyorsunuz. bir çok otel su koymuyor diye telefonda savunuyorsunuz. bu güne kadar oda da ücretsiz su bulundurmayan otel görmedim kusrabakmayın. üçün beşin hesabını yapan tipler değiliz. ama bu temel ihtiyaç. siz üçün beşin hesabını yapıyorsunuz.
    - portakal suyunda su olmasının nedeni yaz ayında portakalların kötü olmasından kaynaklıymış. çoh ilginç.
    - yazdığım eksikliklere kendinize göre bir kulp uydurduğunuzdan ve düzeltmediğinizden eminim.
    - son olarak otelinizde bedava kalmak için entry yazmıyoruz. gerçekten eleştiriyoruz.