şükela:  tümü | bugün
  • elyazılarının inci gibi olmasından ziyade kendilerine has bir tarzı olan güzel yazıları varsa ve şayet elleri de güzelse çekicilik katsayılarını arttıran erkeklerdir.
  • hattatların genelde dahil olduğu gruptur. bu gruba dahil olmayan hattatlar ise aç gezmektedir.
  • egitim gecmisi bu konuda en onemli olcuttur... ornegin cumhuriyet devrimlerinin bence en basarilisi olan harf devriminden sonra yeni yaziyi hakkiyla ogrenmis, benimsemis, korumak icin caba sarfetmis kisiler ve bunlarin egittigi takip eden nesil arasinda * guzel yazi yazmak, el yazisi kullanmak bir yasam bicimiydi...

sonra ne mi oldu?

egitim sisteminin curuyen her yonu gibi guzel yazi yazmak da bir ders oldu... eh bizim gibi kargacik burgacik yazan nesillerin de onu acilmis oldu...

aferin bize....
  • beni hep korkuturlar (?!). nedense yazıya fazla özen gösteren erkeklerde bi sorun olabileceğini düşünürüm (hayır, erkekliklerinde değil; kişiliklerinde). tabii yanılıyor olma olasılığım çok yüksek ama, benim karşılaştıklarım böyle bi genellemeye gidebilecek kadar veri sahibi olmamı sağladılar. bi de şöyle bi şey de olabilir: belki de ben hep kötülerle karşılaşıyorumdur (ühühüü!). ama bence, bendeki bu sapkın düşüncenin altında yatan, kendi yazımın bok gibi olmasından kaynaklanan kıskançlık duygusu: erkekler kadar olamadım ulan! şu yazımın çirkinliğine bak!
  • çoğunluğunu eski muhasebecilerin oluşturduğu erkeklerdir. zira bilgisayar kullanımından önce muhasebeciler bugün bilgisayardan çıktı olarak alınan mizan, yevmiye gibi raporları elle yazar hatta defter-i kebiri gerçek bir defterde elle yazarak tutardı. bu raporlara girilen verilerin gıcık olması muhtemel müfettişlerce okunabilmesi için de bu insanların yazıları inci gibi olurdu.
  • ilkokul hocalarının sadistliğine borçludurlar güzel yazılarını.

çirkin yazanlar kümesi diye bi şey olur mu lan? çocukluk travmalarımdan biriydi. hırs ettim en güzel yazan oldum sınıfta!
  • genelde solak değillerdir.
  • (bkz: bu benim)
  • sözün uçmaması için yazının kalıcılığını estetikle desteklerler.