aynı isimde "ela" başlığı da var
  • klipte olmamış bir şey var. küvette uyutulan insan tüplerle besleniyor. hâlbuki tüp yerine nargile marpucu olmalıydı.
  • ya çalıntıdır ya da şundan bir hayli "esinlenilmiş" olabilir.

sin
  • bizim kurstaki çocuklar hastası, yaşlar 7 9 arası. onların gönlü olsun diye aça aça ezberledim ben de. hem tiksiniyorum hem içimden söylüyorum ayarlarımı bozdu şerefsiz şarkı.
  • yunanca "gel" anlamına gelen sözcük. aynı zamanda güney kıbrıs'ın 2022 eurovision entry'si. yarı finali geçememiş. bunu duyunca şok geçirdim tabii, çünkü bence gerçekten çok hoş ve otantik bir şarkı. bu nasıl olabilir diye düşünürken gördüm ki canlı performansıyla batırmış kadın. ama yine de sırbistan'ınki gibi "hadi bombok bir şey yapalım, soran olursa 'orijinal artistik' falan diye kakalarız" tipi şarkıları görünce yazık olmuş diyor insan.

klibi buraya koyalım, dursun. o antik vibe, kadının yumuşak sesi, renkler, ortam ve ingilizce-yunanca karışık olmasıyla ben çok beğenmiştim. kısmet değilmiş diyoruz ama playlist'imize ekledik.
  • başıma bi iş gelmeyecekse ben beğendim bu türküyü.
    aylarca adını duyup hakkında bişey okumadığım ama genel olarak sevilmediğini düşündüğüm biriydi reynmen. bende bu sefer diğer dinlediğim tüm şarkılar gibi farklı bir kafada dinleyerek kendimce iyi olarak yorumladım ve tebrik ederim kardeşim seni şöhret basamakları hızlı inilen bir yaşam yoludur der gacharım.

klibini falan tam bilmiyorum ama şu sözleri benim için gayet anlamlı.

inan senden geçemiyorum
    yine sarhoş oldum geceliyorum
    aklımda sorular çözemiyorum
    gündüz mü gece mi bu göremiyorum

----o----

alsam bi dal yine dudaklarından
    boşver geçiyor bir ömür gerek yok uzatmanın da
    buruk bir şarkısın kulaklarımda
    hayat inan bıktım geçilmiyor tuzaklarından

bide öyle fakir gibi telefondan dinlemeyin müziği, ıpdıs çıktıs iyidir.
  • gizli gizli dinliyorum resmen. mahalle baskısı ne kötü şey.

hoşuma gidiyor arkadaş napayım. reynmen denen oğlanın arabesk sesini seviyorum sanırım. kalitesini napayım evladıma mı bırakıcam aq.
  • bunu şarkı diye dinleyen insanın kendine saygısı yoktur. "yardım et yardım et yardım et yardım et yardım et, bilirsin bu çocuk dalgın hep dalgın hep dalgın hep dalgın hep dalgın hep". arkadaşlar bu ne allah aşkına ya bu ne? samimi söylüyorum bunu dinleyen insanın kendine zerre kadar saygısı yoktur. illa ismi "ela" olan bir şarkı dinleyecekseniz bunu dinleyin: feridun düzağaç - ela
  • feridun abinin ela'sından bahsediyorsak, müthiş bir şarkıdır.
    diğerini bilmiyor ben.
  • ne yazık ki buca'da sahneye çıkmanın kaçınılmaz sonucu olarak dün gece maruz kaldım kendisine. birilerinin bu gençlere hızlı hızlı, prozodisiz konuşmanın rap olmadığını anlatması lazım. "yardımetyardımetyardımet" kısımlarında içim bayıldı cringe'den.
  • earworm'dür. geçen trafikte yanımdaki arabada çaldığından beri beynimden çıkmıyor.
hesabın var mı? giriş yap