• sonradan farkedildigi uzere hatunun adinin hecelendigi soz obegi. l (el) ae (a-eudanla) t i (teï) t i (téï) a (a). anlamamin 7 ay surmesi de ayri bir hosluktur tabii...
  • jane birkin - serge gainsbourg ikilisinden duru ve ilginc bir sarki ornegi... sozlukte sozleri veya kendisin ait bir entry olmamasina da cok sasirdim, sanki sozluk ahalisinde kult takipcileri olacagini dusunmustum nedense...

buyrun belki sozleri ilginizi cekebilir..

sur ma remington portative
    j’ai écrit ton nom lætitia
    elaeudanla teïtéïa
    lætitia les jours qui se suivent
    hélas ne se ressemblent pas
    elaeudanla teïtéïa

c’est ma douleur que je cultive
    en frappant ces huit lettres-là
    elaeudanla teïtéïa
    c’est une fleur bien maladive
    je la touche du bout des doigts
    elaeudanla teïtéïa

s’il faut aller à la dérive
    je veux bien y aller pour toi
    elaeudanla teïtéïa
    ma raison en définitive
    se perd dans ces huit lettres-là
    elaeudanla teïtéïa

sur ma remington portative
    j’ai écrit ton nom lætitia
    elaeudanla teïtéïa
    elaeudanla teïtéïa
  • ilk duyduğumdan beri hep çok sevdiğim, çok sevimli ve samimi bulduğum şarkıdır. arada bir hatırlatır kendini. hatta daktilo özlemim de bu şarkıyı dinledikten sonra hep tavan yapar. daha mı çok bilinmeliymiş acaba? bilemedim.
  • açıklayıcı da bir klibi var bu güzel şarkının: http://www.youtube.com/watch?v=oe2tdp0-jgq
  • hayat çoğu zaman istediğimiz gibi gitmiyor, gitmeyecek tabii. gerçek değil, gerçeğin algısı önemliyse jane birkin dinleyelim. belki bebek'ten vapura atlayıp kanlıca'ya yoğurt yemeye de gideriz.
  • "e dans l'a" yani a'nın içindeki e harfi" su : æ. fransızca e, (sade e, yani aksansız filan, "düz" e, ö okunur)*.
hesabın var mı? giriş yap