• monkey island serisinde guybrush threepwood 'un biricik askı, karısı, her seyi. melee adasının valisi, sert, otoriter, cesur, guzel, gıcık bir hanımefendi.
  • ikinci oyunun basında le chuck'ı redddetmek için gundelik hayattaki tum kadınsı bahane klişelerini (saçımı yıkıyorum basta olmak uzere) kullanarak takdirimi kazanmış kişi
  • arada bir sinirlenip guybrush a tekme tokat girişen, diğer zamanlarda ise hanım hanımcık kurtarılmayı bekleyen narin hanımefendi.
  • sevimli, güzel, akıllı, alımlı dünya tatlısı bir insandır kendisi çok seviyoruz onu.
  • ağlayan çocuk resminin eli bıçaklı psikopat versiyonudur bu , iyidir, hoştur, güzeldir. önümüzdeki günlerde gelinlikle bilumum mankenlere taş çıkaracak olan bu kişi, başka şehire taşınınca çok özlenecektir efendim, işyerinde 3 günlük genel yas ilan edilecektir hatta..
  • telefonda napıosun soruma "galiba şuan kına gecesi yapıyorum ve seni çaarmayı unuttum" diye cevap verebilen kişimsi sarı çıyandır.
    kötü bi şaka mısın kızım sen?
  • nikahına gitmeyi resmen unuttuğum kişi.şoktayım.
  • 40 gün 40 gece süren büyük organizasyonlarla gelin ettiğimiz güzel insandır, sarı gelindir. yeni bir şehirde yeni bir hayata başlamıştır, havuzlu evi vardır, gönlümde yeri ayrıdır, yazın özleyip özleyip ziyaret edeceğimdir onu ve havuzu. iyi bir kişidir, kişidir tey tey..
  • sabırtaşı ünvanımı paylaşmak istediğim güzel ve tatlı insan.

(bkz: guybrush threepwood) (bkz: myrtillus)
  • bilgisayar oyunları tarihinin gelmiş geçmiş en başarılı kadın karakterlerindendir. enteresan bir damsel in distress vakasıdır. evet her oyunda kaçırılır ve biz de guybrush olarak onu kurtarmaya gideriz. ama ya zaten kendisi kurtulmak için plan yapmış ve bunu uygulamaktadır (ve guybrush planı bozarak olayı uzatır*), ya da guybrush her şeyi yüzüne gözüne bulaştırır ve elaine hem kendini hem de guybrush'ı kurtarır. yani asla "hanım hanımcık kurtarılmayı bekleyen" bir karakter değildir. zaten hemen her bakımdan guybrush'tan üstün bir kişiliktir. ayrıca bütün serinin tek aklı başında, düzgün karakteri olduğunu söyleyebiliriz (guybrush ile evlenmesini saymazsak tabii)
    özetle, hastasıyım.
    ha bi de herhalde seride en zayıf ve çaresiz olduğu bölüm, dördüncü oyunda* kapı kapı dolaşıp oy istediği bölümdür.
hesabın var mı? giriş yap