• bir kere daha dumur etti, genelleyeceğim lan inadına, inadınıza hepinizi genelleyeceğim; insanlıktan nasibini almamış odun gelmiş odun giden barzoların mekanıdır. ülkenin en leri burada toplanmıştır, kendini kanun sanan s*k*k insan bozuntusu neymiş apartmana şortla girmek yasakmış ulan bacısına patlıcan s***ğum hatunu şortla görsen salyan akar diyeceğim de hatunu da döver bunlar şort giydi diye. sizin gibi insanların ben ta.
  • derin yapılanmanın şehrin dokusunu değiştirmek için yaptığı çalışmaların %100 başarı ile sonuçlandığı şehir.
  • türkiye'yi gezme ayağına bi 4-5 gün geçirdim, bir daha da ömrümüm devamında asla gitmem ne insanı ne şehrin kendisi elle turulur hiçbir yanı yok leş gibi bir şehir.
  • tembel bu insanlar...buranın insanı tembel..evet hijyen yok pıs kokan insanların yeri
  • üsteki yazarın, kimin çükünü kaldırmak için götünü yaladığını merak ettiğim şehirdir.
  • kabul edelim artık. bu şehirde gerçek anlamda ortam diyebileceğimiz bir yer yok.

aşırı derece de sıkıcı bir şehir.

kültürü desen o da yok.

buraya geri geldiğime o kadar pişmanım da işte el mahkum...
  • gereksiz insanlara sahip olan gereksiz bir şehir.
  • ne kadar çok sevsem de harput'ta yer alan binlerce yıllık tarihi eserlere sprey boyalarla aşkını kazımış,salak saçma figürler çizmiş beyinsizleride bünyesinde barındıran memleketim.yaklaşık 100 yıl öncesine ait fotograflarda yer alan harput'a ait mahallelerden eser kalmamış.kısacası memleketim el birliğiyle tarihine sahip çıkamamış.
    tarihi cimşit hamamı bir lokantanın sınırları içinde kalmış.dikkatli bakmayınca hamamın girişi belli olmuyor daha doğrusu hamam olduğu bile belli olmuyor,silüeti yok edilmiş.bu ne hadsizliktir?
  • diyarbakırlılar, bingöllüler, tuncelililer ve hatrı sayılır miktarda ki suriyeliler tarafında işgal edilmekte olan canım memleketim.

eskiler bilir bir adam elazığlıyım dendi mi ondan asla referans sorulmazmış. elazığlıyım dediğiniz anda kimse size başka hiçbir şey sormadan emanet edilmesi en kritik görev ya da emanet neyse sorgusuz sualsiz size verilir. bu büyük bir sorumluluktur. atalarımızın dedelerimizin adamlıklarıyla ün saldıkları bir emaneti sırtlanmanın ağırlığının farkında olmaktır gakgoş olmak.

fakat ilk satırda saydığım kesimlerin şehrin kültürel dokusuna yaptığı onarılamaz sebeplerden ötürü birçok yabancı elazığa geldiklerinde yanlış izlenimler edinebiliyorlar.

ayrıca elazığ insanı okumayı seven bir millettir yerlileri hep okuyup büyük şehirlere gittikleri için malesef artık elazığ'da yerli elazığlı bulmak samanlıkta iğne aramak gibi bir şey.
hesabın var mı? giriş yap