şükela:  tümü | bugün soru sor
  • elazığ'da, doğukent mahallesi'nde inşası devam eden hastane.
  • dün açılmış hastane. ilk gün gelen hastaların çoğu "hele bi gezek" kafasıyla geldiğine göre elazığ'da sosyal imkanların azlığına kanaat getirmek mümkün.
  • 1038 yataklı bölge hastanesi olarak planlanıp daha sonra şehir hastanesine evrilmiş projedir. şehrimiz için güzel yatırım bürokrasideki yetersiz yöneticilerimizin değil devletin her bölgede uygun gördüğü yatırımlardan biridir, kimse kendine pay çıkarmasın. hastanede 688 adet tek kişilik, 169 adet çift kişilik oda yer alıyor. 302 adet poliklinik odası, 39 adet ameliyathane, 25 adet hemodiyaliz ünitesi, 114 yataklı yetişkin yoğun bakım ünitesi ve 46 yataklı yenidoğan yoğun bakım ünitesi ile hizmet verecek. elazığ şehir hastanesi kampüsü içerisinde 524 yataklı genel hastane, 300 yataklı kadın doğum ve çocuk hastanesi, 64 yataklı psikiyatri, 100 yataklı yüksek güvenlikli adli psikiyatri hastanesi, 50 yataklı tutuklu adli psikiyatri hastanesi ve ağız ve diş sağlığı merkezi bulunuyor. elazığ için hayırlı olsun...
  • olsun tabii yaa. elazığ için hayırlı olsun, nasıl olsa yıllık bir garanti hasta sayısı verildi, güle güle hastalanın güle güle 800 bilmem kaç yataklı hastahanenizi doldurun.

    tanım: an itibari ile devletimin değil yandaşın işleteceği hastahanedir.
  • ayrıca tabi ki güzel hastaneler yapılsın, sağlık hizmetine rahatça kavuşalım, fakat diğer konularında önemli olması gerekir değil mi ? beton dışında yani. örneğin eğitim, bilim, sanat, spor vs vs umarım yakın zamanda elazığda güzel bir liseden başarılı öğrenciler çıkar, ya da tüm türkiyenin hayran olacağı bir sanat eseri çıkar, ozan çıkar, şair çıkar, sinemacı çıkar, sporcu çıkar... bunlar da önemli çünkü aynı sağlığımızla alakalı problem olduğunda gideceğimiz hastaneler gibi sağlıklıyken kullanacağımız lokasyonlar da önemli. devletin ölüm döşeğinde rahat ettireceği gibi sağlıklıyken de bana güzel imkanlar sunmasını isterim.