şükela:  tümü | bugün
  • yönetim konusunda ciddi zaafları vardır. . şöyle ki:

öğretmeni veli ile baş başa bırakır, onların eline atar sorun varsa kendileri çözmez ve asla öğretmenin arkasında durmaz.

okulda çalışan insanları istifa ettirmek için türlü oyunlar oynar, bahaneler ve iftiralar üreterek kişiyi istifaya zorlar.

çocuklara verilen eğitim kalitesi gün be gün düşmektedir, sosyal imkanlarla bu eksiği kapatmaya çalışırlar fakat öğrenci sayısındaki azalmayı bu geçici çözümler ile önleyemedikleri ortadadır. bunu ört bas etmeye çalışırlar, her şey yolundaymış havası verirler.

okula alınan öğrencinin seviyesine pek bakılmaz, seçicilik yoktur. öğrenci gelir kaynağıdır ve bu uğurda ted'in rutin kuralları rahatlıkla çiğnenebilir.

okulun sahibi de umursamaz olan biteni, para gelmiş mi gelmemiş mi ona bakar. ahmet mi gelmiş mehmet mi ölmüş, dünya umruna gelmez.. her şeye ve herkese tepeden bakar.

bu gibi sorunların döndüğü bir yerde, ne çalışılır ne de eğitim verilebilir.. siz siz olun, çocuğunuzu buraya gönderecekseniz bir kez daha düşünün. .
  • elazığ'a ted açarsan olacak her şeyi normal karşılayacaksın. "urfa robert koleji", "kayseri italyan lisesi" oldu mu? olmadı. bunun da olmayacağı belliydi.

sen tutup da atatürk'ün "çok iyi eğitim veren yabancı okullar"a sapasağlam bir rakip olsun diye temelini attığı okulun adını etsiz çiğ köfteci gibi franchising usulü her yere dağıtırsan her şey olur amk. zamanında söyledik de, skine takan olmadıydı, al işte.

(95 ted spor. hani ankara'da bir semte ismini veren ted)