şükela:  tümü | bugün
 • burası türkiye.
  türk vatandaşlarının çadırlarda kaldığı ve donarak ölmemek için elbiselerini yaktığı ülke.
  yıl 2020.
  kaynak

  suriyelilere 35 milyar dolar harcama yapıldığını övünerek söyleyen sayın devlet büyüklerimiz(!) türk vatandaşları için dilencilik yapmaktadır.

  kimisi canlı yayınlara* çıkarak bağış toplamakta, kimisi sms* ile yardım talep etmekte.
  bu vatandaşlar, vergisini verdiği ve vatandaşı olduğu ülkeden "vergisini verdiği" yani parasını zaten verdiği bir yardımdan faydalanamamaktadır.
  parasını vermemiş olsa dahi vatandaşlarımızın ve suriyelilerin arasındaki farkı görebiliyor musunuz?

  insanlar çadırlarda soğukla ölüm-kalım savaşı veriyor.

  ekranlarda boy gösterip bu yüce devleti dilendireceğinize kaçak sarayın bir günde ne kadar para harcadığına "sayıştay" raporlarıyla birlikte bakalım.
  işte bunu sayın devletimiz "bir günde" bir kişinin keyfi için harcamaktadır.

  benim şu düzen siyasetinde herhangi bir partiyle münasebetim yoktur ama bu adamlar gözümüzün içine baka baka fetö'yü chp'ye itelemeye çalışan adamlardır. korkulur bunlardan.
  dün hoca dediklerini hain ilân eder.

  "dün" demişken erbakan hocaları hakkında da pek hoş imalarda bulunmamıştı erdoğan.
  mesela erbakan'a "sen bir taraftan sandalyeyle dolaşacaksın, bir taraftan çeşitli hastane raporları, şunlar, bunlar, filan, falan çıkarıp göndereceksin, ondan sonra da bu siyasi mücadelenin içerisinde bir şeyler toplayabilir miyim, bir prim yapabilir miyim, bunun gayreti içerisine gireceksin." demiştir.

  şimdiki ortağına ise "sayın bahçeli'yi dinlediğimde "bu siyasetçi mi yoksa başka görevi mi var?" diyorum." demiş ve bahçeli'yi alenen casusluk veya siyaset dışı bir görevle anmıştır. şimdi de ortaktır...

  durun bunların kaynağını da vereyim. ah evet erdoğan bunları "samanyolu tv'de" söylemişti. hani şu fetullah gülen teröristinin televizyonu.

  allah'tan korkmaz kuldan utanmazlar kendi vatandaşlarını hâlâ çadırlarda barındırıyor ama camii* yapmakla övünmekten de pek geri kalmıyor.

  peygamberi çoban olan mütevazı bir dinin fertleri saraylarda kalmaya pek meraklı anlaşılan.

  yiyin efendiler yiyin, bugünkü gündemimiz soğuktan ölecek olan aileler yerine işbankasının hisselerinin devlete aktarılması...
  "yiyin efendiler yiyin, bu han-ı iştiha sizin,
  doyunca, tıksırınca, çatlayıncaya kadar yiyin!"
 • bu ülkede türksen ikinci sınıf insansın.biz sadece parasını alıp savaşlarda ölmek için varız.
 • suriyeli taklidi yapsalar bunların hiçbirisi olmazdı.idlibden geldik deyin, idlibli gakkoşlarız biz deyin, olmadı qılışdara küfredin.
  en temiz çözüm bu.
  ya da malum zata seslenin, silivri bile elazizden sıcaktır.
 • fetöcü olduklarından böyle yapmaktadırlar. hükümetimiz onlara en lüks imkanları sağlamıştır.
 • yok canım. milletvekilinin yikama yaglamasi adamların seçtiği milletvekili yalaya yalaya bitirmedi. ama bunları halk seçti. adam bir kelimesini bile afet demedi. ha bire yaladı.
 • 100 binanın yıkılmadığı elazığ'da durum buysa...
 • çomaristan'da sıradan bir haber.
 • bu dünya onlar için bir imtihan. kader, nasip, kısmet.
 • 20 mart 2019 tarihinde denizli acıpayamda meydana gelen 5.5. büyüklüğündeki depremin ardından oluşan onlarca köy evi ve hasarlı bina sonrası insanlar çadırlarda yaşamaya başlamıştır. bugün 13 şubat 2020, hala acıpayam ilçesindeki köylerde çadırlarda yaşayan insanlar bulunmaktadır. siz ne anlatıyorsunuz?
 • başımzı ağrıtacak hatalardan birisi. hdp şov yapmasın diye, yardım etmelerine engel oldular ama, daha büyük koz verdiler. ezilen çimler de yöre insanı oldu.