şükela:  tümü | bugün
  • harput'ta köylülerce öldürülen ve ağaca asılan yılandır.

instagram

haber

zehirli midir değil midir bilemem.

3 ay önce buraya yakın bir bölgede 6 metrelik başka bir yılan, bir çiftçi tarafından tırpanla öldürülerek fotoğrafı paylaşılmış. muhtemelen aynı tür.

bu nedir lan? çocuk yutar bu!
  • dosta güven, düşmana korku veren yılandır.
  • aferin mantolu hasangil ibneleri
  • zehirli yılan o kadar büyümez. resim net değil ama boa yılanı gibi. bu tür yılanlar ölene kadar büyürler. küresel ısınmadan dolayı yaşam koşulları elverişlidir. bu yüzden uzun yaşayıp büyümüştür o kadar.
  • olduren niye olduruyor bu hayvanlari anlamiyorum, cehalet basa bela.

edit: findik beyinlinin birisi mesaj atmis, sokarsa oldurur ne yapalim mama mi verelim diye, evet cehalet basa bela.

edit iki: oha amma yazmis millet, ustume gelse tararim bonbe falan atarim diyeni mi ararsin, kovalasa altima yaparim diyeni mi ararsin, lan hayvan evladi sanki bana mesru mudafa yapiyor amk, yatan yilani durduk yere gidip oldurduler, bu kadar basit.

kufreden gerizekalilar icin son edit: hindistan'da insanlar bundan cok daha buyuk yilanlara ic ice yasiyorlar, kimse de altina falan yapmiyor korkudan. yilan gorunce oldurmek anadolu koylusu barbarligi, bu kadar basit. sanki kucuk yilanlari oldurmuyorlar da bunu buyuk oldugu icin oldurmusler gibi entry giriyorsunuz, birbirimizi yemeyelim. ikincisi florida'da butun gollerde timsah var neredeyse, milletin havuzuna falan giriyor. timsah yilandan kat be kat daha tehlikeli olabilen bi hayvan. kimse de oldurmuyor. yani kendi cehaletinizin yarattigi korkulari evrensel islermis gibi anlatmayin.
  • harbiden bu gezegenin virüsüyüz. ananızı mı sikti o yılan? yakalamayı düşünemediniz mi sikik çomarlar?
  • iyi sikmemişler.
  • inanılmaz güzellikteki ve eşi benzeri zor bulunacak bir canlının virüs gibi üreyen çomarlarca katledilmesidir. kim bilir belki de türünün son örneğidir.
    edit: gelen mesajlarda ve bazı entrylerde ''sokarsa ne olacak'' denmiş. türkiye'de ölümcül derecede zehirli yılan yok arkadaşım. sen hiç yılan tarafından sokularak ya da boğularak öldürülen bir insan duydun mu. bahane arama caniliğine.
  • yılanın dibinde olsam korkudan ya kaçardım ya öldürebilmeyi denerdim. götünüz kanepedeyken adalet dağıtmayı bırakın derim o yüzden.

tanım: ürkütücü yılandır.
  • lan arkadaş neden öldürüyorsun ki? o yılan, tarlada bahçede zararlı fareleri, haşereleri yiyor.. insana zararı yok, faydası var.. niye gunahsiz hayvanı öldürüyorsun allah'ın çomarı?

edit; o yılan muhtemelen endemik türdür. umarım öldürenler yakalanıp ağır cezalara çarptırılır. hayvan dediğin şey insan görünce kacar zaten. o boyutta bir yılanın zehirli olmasi mümkün değil. türkiye'de insanı sıkarak öldüren kaç yılan gördünüz?

edit 2 : benim köylü olmadığım için bu konuda yanlış düşündüğümü, köyde yaşasam o yılanı benim de öldüreceğimi söyleyen bir arkadaşa, yazları benim de köye gittiğimi, köy hayatına uzak biri olmadığımı anlatıp yanıt olarak şu mesajı yazdım:

--- spoiler ---

"bahçenin otlarını da biz biciyoruz.. elimde tırpan motoru varken karşıma bu hayvan çıksa yalan yok korkarım ama öldürmem.. zaten o beni görünce kendi kaçar.."
    --- spoiler ---