şükela:  tümü | bugün
51 entry daha
 • siz deli misiniz ya, burda şu yılanın bile duyarini yapmışsınız ve adama sövmüşsünüz neden öldürdün diye.

  lan 6 metre bu yılan, 6 !! sizin internette veya hayatta denk geldiğiniz 1 bilemediniz 2 metrelik yılan değil. burda bunları diyorsunuz da, canlı olarak karşınıza çıksa ne yapacaksınız sevecek misiniz? insanlık hali olarak ya kaçacak ya da öldürmeye çalışırsınız kandırmayın kimseyi.
 • yilan zehirli olmayabilir, ama sonucta etcil bir hayvan. 6 metreye boya ulasmis olani da fare vb haseratla yetinmeyip kucuk bir cocugu yemeye calismaz mi? yetkililere haber verilsin diyorsunuz, hangi yetkili? alip da hayvanat bahcesine mi goturecek "yetkili"ler? hayvanat bahceleri cok mu insancil (15-20 sene once ankara'dakinin hali icler acisiydi).

  yilanlar konusunda cahilim, ciftciler tabi ki daha iyisini biliyordur (bilmek zorundalar). siz de lutfen biliyormus gibi "bunlar amerika'da ev hayvani" argumaniyla gelmeyin. ayinin, kaplanin bile ev hayvani olarak beslendigi durumlar var.

  tanim: arada kafes olmadan goruldugunde korkunc hayvan. evet, onun yasam alanini isgal eden biziz ve "evet sayin yilan, istedigin kadar tehdit olustur, yavru insanlara zarar verebilirsin" demek dogamizda yok.
  duyariniz bile sahte, hepiniz vejeteryansiniz sanki.
 • götünüze girdi heralde o yılan. ne istediniz hayvandan? yetkililere haber ver yakalansın araştırılsın uzak biyere bırakılsın. o hayvanın senden daha çok bu dünyaya katkısı olmuştur.
 • o da bir şey mi? bursa’da yaşayan en büyük ve en yaşlı hıyar bulunmuş (bkz: uyuz sokak köpeğini öldürmekle tehdit eden adam)
 • bak hele sığıra bak. ne yapacağım öldürmeyip diyor. ulan yetkililer ne güne duruyor. arayın gelip uzaklaştırsınlar ya da alıp götürsünler. ne diye günahsız hayvanı öldürüyorsun.

  ayrıca hayatında kuş varmamış denyolar da burada öyle vururum böyle vururum diyor ya ... neyse
 • 2000 li yılların başlarında tvde çıkan piton filmini andırmıştır.

  (bkz: kocuman amk)
 • yılanın o saatte yalnız başına orda ne işi varmış?
 • hayatında hayvanat bahçesi dışında yılan görmemiş ama sanki amazon ormanında yetişmiş gibi konuşan ekşicilerin, yok çocuğumu yer, yok karıma girer gibi saçma salak bahanelerle kendi halinde bir canlının insan hayvanı tarafından canice katledilmesini meşrulaştırdığı olaydır.

  kara mamba olsa ne olur kobra olsa ne olur hayvanı sıkıştırmadıkça üzerine gitmedikçe napacak köpek gibi kovalayıp götünden mi ısıracak ?
 • ne hayatlar var be,

  düşünsene, tarlandasın ve çalışıyorsun. ekmeğinin peşindesin.

  birden karşına devasa boyutlarda bi elazığlı çıkıyor. hayır, işin kötüsü yılansın. orada doğsan bile elazığ’dan çıkman yüzlerce yıl sürer. mecbur ahireti bekleyeceksin ne yapasın?

  bir malatyalı olarak kurtulmasına sevindiğim yılandır.
232 entry daha