şükela:  tümü | bugün
 • soru: kendine bir zarari olsun olmasin, korktugu her canliyi oldurmeye hakki olduguna inanana ne nedir?
  cevap: aptal.
 • 600 cm lik yılandır.
 • aralarında hiç köy hayatı yaşamayanların hakkında atıp tuttuğu rahmetli yılan. öyle olmuyor işte o işler. kırsalda öyle asansörle çıktığın evin gibi rahat uyuyamazsın öyle bir şey görsen.

  sanki afrika'da şehirlerde çita besliyorlar aq. her şeyin bir yeri var. kediler -köpekler gibi şehir yaşamına nispeten uyum sağlayan canlılarla birlikte yaşayabiliyoruz ve onların alanlarını gasp ettiğimiz için ekstra bakma yükümlülüğü de doğuyor ama yılan halkı tehdit ediyor haliyle. o seni öldüreceğine sen onu öldürüyorsun. doğal denge bu.
  çok ağlıyorsanız yılanı öldürülmemesine değil; doğal alanın talan edilmemesine karşı çıkın. eğer insanların yaşadığı yer ve doğal hayat arasında dengeleri korursanız otu böceği bu kadar düşünmek zorunda kalmazsınız.

  ülkenin yetkilisini arasan gelip o öldürecek. yani bazen şaşırıyorum bu olayların nerede yaşandığının unutulmasına.
 • bir de büyük kedigiller öldüren anadolu cahilleri var. ulan keşke senin inandığjn dine göre canını aldığın o hayvan gelip, öbür tarafta acısını çıkarsa senden.
 • social justice warrior'lar gelmis gene.

  bak bu entelimsi, hipster, vegan, ateist, mor sacli, homoseksuel meric bisiklete binen anarko liberal ibineler hayatlarinda yilan gorduyse ben de serefsizim.

  yok cahiller niye oldurmus, yok comarlar hayvandan ne istiyormus. salaklar her seye duyar kasmasalar olecekler sanki.
 • toplumun değer yargılarını mı net bir şekilde ayrıştırmak istiyorlar bilemiyorum artık. kişiye saldırmamış bir canlının canını almak hem dini anlamda hem de etik anlamda bir felakettir. bunun dışında 'iyi' bir insan isen istem dışı o hayvan sana zarar vermiş olsa bile ona kin ve nefret ile davranıp saldırgan davranmaya veya onu öldürmeye teşebbüs etmezsin.

  böcekleri, sinekleri bile zevk için öldüren sadist bir yaratık insan. kendine rakip olabileceğini düşündüğü her türlü canlı karşısında en büyük predator oluveriyor bir anda. masai mara'daki aslanlar bile şu linkini verdiğim video'dakiler kadar yırtıcı bir hale bü-rü-ne-mez !

  https://www.youtube.com/watch?v=yih19wukoga
 • sirf insan olduğu icin kimin yasama hakki var kimin yok karar verme yetkisini elinde tuttuğunu sanan yaratıklar tarafından katkedilmis zavallıdır.
  o kadar duyarsızlaşmissiniz ki o agaca asilip sergilenen varlığın öldürülmesine üzülen insanları küçümsüyorsunuz. çünkü sizin caniniz dünyadaki her seyden daha kıymetli, nokta.

  evet ben de asiri korkarım yılanlardan, asla karsilasmak istemem hiçbiriyle. karsilasirsam da gotum kicima vura vura koşarak kaçarım oradan. oturup ben bunu nasıl yokederim diye düşünmek tamamen hastalikli bir durum.
  ha olur da evine, tarlana, hayvanlarına dadanmış olur, ararsin itfaiyeyi hayvanin oradan alınmasıni sağlarsın. ya da cidden ölümcül bir karsilasma olur kendini korumak icin mecbur saldirirsin. bunun disinda vahşi hayvan görünce uzerine mermi yağdırmak, kazmayla, kürekle hayvana dalmak nedir cidden aklim almıyor.
 • ne elazığ'dan ne de harputtan haberiniz var burada boş yapıyorsunuz. binasının önündeki çimleri biçmeyen belediyeye sahip şehirde yetkililere haber verseymiş diye cart curt yapıyorsunuz. orası dağ başı dağ ne yetkilisi adam da görünce tabiki öldürecek yılan bu başka birşeye benzemez. bir soksa adamın burnu götünden çıkar.
 • fermuarımı açık unutmuşumdur...
 • olayın elazığ'da vuku bulması hiç şaşirtmamıştır.