şükela:  tümü | bugün
  • nusretin eski çalışanları yeni bir mekan açmış ünlüler kuyrukta bekliyormuş nusretin ilk açıldığındaki gibi yorumlar varmış . et yiyecekseniz bu adamlardan yiyin hemde nusretin yarı fiyatına daha özenli bir hizmetle .
  • (bkz: reserved)
  • türkiye şartlarının klasikleşmiş olan kendini tekrar etme halidir. bir şey tutarsa artçıları da sürüyle çoğalır, ta ki bıktırana kadar.
    al birini vur ötekine
    not: nusr-et'in yarı fiyatına ise kesin gideriz.
  • hayırlı işler dilediğim et lokantası. 90'ların başında ve ortasında kebabçı furyası vardı ve etraf mantar gibi bunlardan dolmuştu, şimdi de sıra steakhouse'lara geldi anlaşılan. demek piyasada sağlam bir talep var ki bu adamların yüksek fiyat biçtikleri arzları boş kalmıyor, iş yapıyor, sorsan herkes fakir, garip ülkeyiz vesselam.
  • nusr-et'in yarı fiyatı imiş. nusr-et ten ayrılanlar, ahm-et , mehm-et , saff-et diye artık bi sürü dükkan açıcaklar gibi. bol kazançlar olsun.
  • reklamı daha çok "nusretin yarı fıyatına" sloganıyla yapsalar iyi iş yaparlar. ünlüler birbirine çarpıyormuş da cabası.

afiyet olsun türkiye
  • ünlü restoran nusr-et'ten ayrılan ekip tarafından açılan; nusr-et'in ilk yıllarını hatırlatan, daha butik, lokal ünlülerin uğrak yeri yeme - içme merkezi.

ben gitmedim, hürriyet'in yalancısıyım.
  • beyler yarı fiyatına diye övüyoruz. abi koş gel elb-et öveceğiz. ben yeni övdüm.
  • memlekette et yemenin lüks tüketime dönüştüğünü gösteren bir başka kasap.

efendi gibi ye köfteni piyazını, o da yok. ille bir ihtişam, bir gösteriş. ille bir "parası olan bile yiyemiyormuş, ayakta iki saat sıra bekliyormuş"un getirdiği ayrıcalık hissi.
  • cem yılmazın boş masa için kapısında tam 1 saat beklediği mekan.

efso olduğu ve %50 ucuz olduğu söyleniyor.