şükela:  tümü | bugün
  • nusr-et'te çalışan personelin açtığı steakhouse. yeri akatlarda. internette puanlamaları gayet iyi.
  • (bkz: reserved)
  • şu sıralar gazetelerin magazin sayfalarında kendine yer bulan, nusr-et'in yarı fiyatına benzer kalitede ürünler sattığı iddia edilen steakhouse. istanbul'da yaşasaydım, mutlaka giderdim.
  • denmiş ki butik bir havası olduğu için tercih ediliyor. nusret'in eski halini anımsatıyor. fakat yine denmiş ki açıldığı zaman 4 masa ile başlayan mekan şimdi yanındaki dükkanı da satın alarak 70 kişilik kapasiteye ulaştı.

tipik bir ''eşsiz olanın kendini sıradanlaştırması'' sürecine örnek olacak gibi.

yine de madem fiyatları nusret'in yarısı, biz orta sınıf olarak arada uğrayabiliriz herhalde daha fazla zamlanmadan :)
  • adidas'a benzemek amacıyla adidos gibi benzer adlarla çakma ürün üreten merdiven altı yerleri hatırlatmış steakhouse. tanıtım videolarına baktım ve orada mekanı anlatan adamın etleri kesmesi ya da pişirmesi sırasında yaptığı hareketler bildiğin nusretin kolpası. evet, evet kopya değil kolpası. taklit olduğu çok aşikar çünkü.

buraya açan adam belki nusretten daha iyi et pişiriyordur orasını bilemem ama bu yaptığı hareketlerden dolayı oraya giden insanlar ürünlerin lezzetine değil taklitliğine bakacaklar. özgün değil çakma olarak anacaklar.

hareketleri de geçtim bari ismini nusr-et'ten araklama bir şey yapmasaydınız da düzgün bir şey koysaydınız.
  • nusr-et'le arasında doğan entrikayı sabırsızlıkla rezalet başlıklarında görmeyi beklediğim restoran.

ünlüleri doyuracak, paraları kazanacak, biz de kavgasını yapacağız.
  • yeni bir mekan..
    nusr'et- elbet- vs. bu steak house lara da etli isim koymak bir zamanların bar muhabbeti gibi oldu. ben de tavukçu açacağım ama uyabilecek tek kafiye lavuk tavuk olduğundan açamıyorum
  • bir kira bir doğalgaz faturasının bir asgari ücret ettiği ülkede açılan bilmemkaçıncı biftekçiden bir diğeridir..
  • simdiden havalara girmis mekan. mekana giriyorsunuz, size bir hosgeldiniz buyrun diyen yok, muhatap ariyorsunuz biraz bakiniyorsunuz. kimse goz temasi bile kurmuyor. zar zor birini buluyorsunuz "ne kadar bekleriz tahmini?" sorusuna aldiginiz cevap bikkin bir ifadeyle "1 saat beklersiniz". belli ki fark yaratmak icin degil nusret'in kopyasi olmak icin yola cikmis, kisa zamanda havalara girmis, selebriti degilseniz guler yuz gormeyeceginiz bir mekan su anda bendeki imaji.
  • keşke adının sonu et ile bitmeseydi dedirten mekan. yakında saltbae hareketine de baslarlar. sonra bir holding tarafından alınıp nispetiye caddesinde güzel konumlu bir mekana geçilir. fiyatlar da asgari maaşa yükselir, milletimize hayırlı olsun.