• ingilizce'de, dirsek demektir.
  • 2001'de ilk albümlerini yayınlayan bu enfes grubu ilk kez pazar akşamı nip tuck'da çalan muhteşem any day now şarkılarıyla tanıdığıma mı yanayım, 5 yıldır bu adamların yaptıkları müzikten hele de asleep in the back gibi bir albümün varlığından bihaber oluşuma mı yanayım ya da bundan sadece 5 ay evvel ben onların varlğından henüz haberdar değilken türkiye'ye gelip konser vermiş olmalarına mı (ve bi daha kimbilir ne zaman gelecek olmalarına mı) yanayım bilemedim. lan peyote'ye bile uğramış adamlar, allah bilir turist sanıp mal gibi de geçmişimdir yanlarından. cehalet çok fena şey be abi...
  • naif my dying bride. guy garvey'in, berkant'in samanyolu'ndaki turkcesini andiran aksaniyla insanin kulagina ufledigi guzelliklerdir elbow. jon thor birgisson aradi simdi, sigur ros bakinizi vermezsem darilirmis. (bkz: sigur ros)
  • elbow bir ingiliz grup, artık öfkeli bir radiohead mi desem, yoksa hırçın bir catherine wheel mi bilemiyorum. ama son albümleri "asleep in the back" çok ama çok iyi. powder blue'ya ve any day now'a bayılacaksınız. guy garvey(vokal) , richard jupp(drummer) , craig potter(org) ve mark potter'dan (gitar) oluşuyo bu grup.
  • "you're a tragedy starting to happen" gibi bir cumleyi sarkilarinda kullanip*, nedensiz yere beni dagitan muzik grubu..
  • hayretler hayreti ki yazılmamış. halbuki one day like thissiz bir elbow düşünülemez. grubu ilk kez dinleyecekler için nokta atışı bir başlangıç olur.
  • çok kaliteli moral dopingleri ve enerji içecekleri üreten grup.
  • 2017 yılında olduğumuz ve teknolojinin dibine vurmaya devam ettiğimiz şu günlerde, muazzam bir kasetçalar tasarımına imza atmış markadır.

http://elbow.co.nf/
    http://bridde.com/elbow-cassette-player/
  • davulcuları, richard jupp, resmen "emekli hayatı yaşayacağım ben aga" diyerek gruptan ayrılmıştır. nahanda richard jupp

onun dışında grup hakkında ileri geri konuşan insanlar büyük ihtimalle ya hayatlarında hiç müzik yapmadılar veya grup müziği yapmanın zorluğunu bilmiyolar. hadi hepsini geçtim arkadaş bu kadar duru ve saf bir şekilde müzik yapmanın zorluğunu hiç bilmiyolar demektir. olumsuz tüm yorumlara karşıyım. elbow delikanlı bir ingiliz grubudur, kıyas kabul etmez.
hesabın var mı? giriş yap