şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bütün amerikan dizi ve filmlerinde hayati önem taşıyan eylemdir.gelir düzeyinden ve yaşanılan zamandan bağımsızdır. zira duruma göre hem ailevi, arkadaşsal veya cinsel yakınlaşma, hem de cinayet gibi süreçlere zemin hazırlar.gelin görün ki aynı umutlarla bu durumlardan herhangi birini canlandırmaya çalışan türk insanı, beybi eldiven ve mintax deterjanla karşı karşıya kaldığında, bu senaryonun pek de olası olmadığını, bir kez daha holivud tarafından aldatıldığını farkedecektir.
  • yine de holywood yapımlarında adamla kadının barda tanışıp biraz flörtleştikten sonra telefon, mail, instagram, twitter, facebook yada herhangi bir zıkkımını birbirine vermeden yarın buluşmak üzere anlaşmaları kadar ilginç değildir. nasıl buluşacaksınız kardeşim telepati mi kuracaksınız?
  • sağlık açısından tavsiye edilen temizlik eylemi. elde bulaşık yıkamak çocuklarda %40 oranda daha az alerjiye yakalanma riskini azaltıyormuş. ileride astım hastalığına yakalanma riskini de azaltıyormuş.

bulaşık makinesinin, bir takım yararlı bakterilerin de ölmesini sağlayıp bağışıklık sistemini zayıflattığı söyleniyor. o nedenle bazı bulaşıkların makinede bazılarının ise elde yıkanması öneriliyor.
  • teknik değerlendirmesini bilenlere, araştırmış olanlara bırakacağım, en güzel duyguların insanının eylemidir. bulaşık makinesi denenden yeğdir.

banyoda el örgüsü yün lifle yıkanmanın kardeşi, evden uzun süreli ayrılırken vanaları kapatıp fişleri çekmenin oğludur. hem güvenli hissettirir hem temiz.
  • annemin yıllardır yaptığı iş. kendisi yetmiş küsur yaşında, halen buz gibi sularla yıkar bulaşıkları. her gün kedilere yemek dağıttığı o yağlı kapları defalarca ovalari, yıkar. ama ne bulaşık makinesini ne de sıcak suyu kullanmaz. inadı inattır, asla döndüremedik.
  • biliyorum daha masraflı oluyor ama makineyi yerleştir, boşalttan hem daha pratik ve benim için daha eğlenceli bir aktivite
  • tek başıma yaşayan biriyim, bir tabak bir bardak için makine çalıştırmak saçma, bir hafta biriktirip bulaşıkları bakteri yuvasuna çevirmek de olmuyor. bu yüzden elimde 5 dakikada yıkıyorum. bulaşık makinem olmadığı için çok gariban muamelesi gördüm, bu da bizim milletin sonradan görme, gösteriş budalası olmasından kaynaklı.

ayrıca bulaşık makinelerinde kullanılan kimyasallar kanserojen, çok iyi arıtılması gerekir. ben çoğu zaman bulaşık deterjanı bile kullanmıyorum. "un ve sirke" en iyi yağ çözücü ve hijyen sağlayıcı doğal ürünler. tavsiye ederim.
  • mcu 'nun en güçlümüz dediği captain marvel 'a bile kadın diye elde bulaşık yıkattılar amk.
  • günde 3-4 kez gerçekleştirdiğim eylem. ev arkadaşımın oturma uzvu ağır geldiği için iş başa düşüyor.
    ellerin, elinden öper sürekli nemlendirici kullanmak gerekir.
  • üniversite yıllarımda genel de yaptığım eylem. yemeği arkadaşlar yapardı.*