şükela:  tümü | bugün
  • bi tek bende mi var bilmiyorum ama ben böyleyim işte. sıradan bir sağak iken yeşil sahalarda topla buluştum mu isabetli vuruşlarımla tanınan bir solağım.
  • çok garip olmayan bir durum. nadir ama çok garip değildir. ben de bu gruba dahilim.
  • muzdarip olan kimseye ayrı bir karizma katma potansiyeli ihtiva etse de, beceriksiz bir futbol oyuncusu olunduğu takdirde pek bir halta yaramayacak özellik. senelerdir "ben solağım yeaa" diye ileri geri konuşurum, sonunda biri kalkıp halı sahaya çağıracak diye ödüm patlıyor. adamlar hagi beklerken karşılarında bir reinaldo vicente simao ile buldukları takdirde o karizma nice olur?

ama solağım ben yani.
  • küçüklükten beridir bende bir gariplik mi var diye sorgulatan durum.neyse ki aynı kaderi paylaştığım insanların olması bir nebze olsun içimi rahatlattı.
  • bana seçilmiş kişi olduğumu hissettiren şeydi. dünyada bir tek bende var sanıyordum. öyle değilmiş. hay amk.
  • bir garip doğa olayı. benim gibi bu durumda olan başka kişilerle karşılaştığım için artık çok enteresan gelmiyor ama hala mantıklı bir açıklama bulamadım. hatta genetik mi yoksa sonradan mı gelişiyor ondan da emin değlim. tek bildiğim iki bacağımdaki kas oranının hemen hemen aynı olduğu, buradan yola çıkarak daha güçlü olmasıyla daha iyi kullanmak arasında kesin bir bağlantı yok.
  • bende tam tersi şekilde vuku bulan durum. karizma katmak falan hak getire bu arada, ümitlenmeyiniz. hakkaten lan; elde sol ayakta sağ nasıl bir anatomidir merak içindeyim.
  • elde bile bazen sağ bazen sol olur. yazıyı sağla yazarım çocukken bilyeyi sol elimle atardım sağla atamazdım. ayakta her ikisinde de iyiyimdir. ama sol ağır basar.
  • her durumda istisna kişilklerden bir olmaya aday kişidir. ne yapacağı, ne zaman ve nasıl yapacağı asla belli olmaz. bu gibi kişiler bir olayın bir çok farklı yönünü aynı anda zihinlerinde canlandırıp her duruma karşı analitik çözümler getirebilirler. elde sağ, ayakta sol olan kişiler çok az bir çaba ile, hem sol ellerini hem de sağ ayaklarını kullanmayı öğrenebilirler.
  • sebebi tamamiyle yanlış yetiştirilme olan bozukluk. fil gibi hafızam olduğundan çocukken yapılan uygulamalar dün gibi aklımda. çocukken solaktım. kötü el, eeeğğğ el diye benim solak olan bedenimi ailem zorla sağa alıştırdı. şimdilerde sağ elle yazıyorum yemek yiyorum. ama her zaman farklı bir alet kullanmak istesem bir anda sol elle başlayıp, sağ ele entegre ediyorum.

neyse diyeceğim odur ki kendimden örnek alarak genelliyorum. bu çocukların yazıları kötüdür. kalemi tam kavrayamadan yazı yazmaya çalıştıkları için kötüdür. herkes kalem tutmayı öğrenmiş, yazı yazmayı başarırken bu çocuklar kalem tutmayı bilmeden sayfalarca eğik çizgi yapmaya çalışırlar, kolları çabuk yorulur. kendimden biliyorum. sonra da vay efendim niye ders çalışmıyor bu çocuk. geri zekalı mı. evet geri zekalı. ama geri zekalılık genetik o ailede.

neyse sevgili dostlar, siz siz olun, beyinsizce sol el şeytan elidir, bilmem nedir diye çocuğunuzun solaklığını bebeklikte öldürmeyin. bende öldürüldü sonuç ortada.