şükela:  tümü | bugün
  • bu seneki e3'te de duyrulmayan oyun.
    geçen seneki e3'te şöyle denmişti:
    “e3 gibi fuarlar hayranlarımıza ‘evet, tabii ki the elder scrolls 6 üzerinde çalışıyoruz. bu sevdiğimiz bir şey,’ demek için harika bir an. ama, anlıyorsunuz ya… söylediklerimi dikkatli seçmeliyim… tes 6’yı görmemize daha çok var. oturup size oyunun nasıl olacağını açıklayabilirim. ama siz de bana, ‘bu kulağa şu anda sahip olduğunuz teknolojiyle yapılamazmış gibi geliyor. yapımı ne kadar sürecek?’ diye sorarsınız.”
  • büyük ihtimalle, playstation 5 ve diğer next gen konsollar çıktıktan sonra çıkacak ve açık dünya olayında yine bir devrim yapacak olan oyun. en erken 2020 ya da 2021 gibi geliyor bana, daha erken asla çıkmaz. todd howard daha önce "aklımızda fikirler var ancak teknoloji yeterli değil" demişti sanırım geçen yıl. yeni jenerasyon konsolları bekledikleri açık gibi. bir de bethesda game studios'un yapımcı olarak ondan önce çıkaracağı 2 farklı (tes ile ilgisi olmayan) oyun olacakmış.
  • bu seneki e3 2018 fuarında geleceği beklenmeyen oyun. çünkü bethesda e3 de göstereceğini açıkladığı yeni oyunu fallout 76'yı duyurdu ve e3'de yapacakları en uzun konferansı yapacaklarını da belirttiler. bakalım bir çok oyun bekleniyor ama bu e3 de elder scrolls vi zor gibi gözüküyor.
  • yanılmıyorsam elder scrolls vi için “aklımızda projeler var ama günümüz teknolojisi ile hayata geçirmemiz mümkün değil” tarzında şeyler söylemişti bethesda. tahminimce 2021e kadar yeni oyun göremeyeceğiz ve skyrimi sağa sola port etmeye devam edecekler.
  • sonunda 2018 e3 te resmi olarak duyurulmuştur. yaşlandık bea ama heyecanı devam ediyor.