• guzel tespit, up!
  • gene bi migrosculuk sardı beni.

neyse bilmiyorsanız takmayin efenim.
  • insanlara bir türlü anlatamadığım tespit. eldiven var diye her boku elleyen adam elini de yıkamıyor veya dezenfekte etmiyor. sadece kendini koruduğunu sanıyor ancak karşı tarafa o eldivenden neler bulaştırıyor kim bilir.
    özellikle fırınlar gibi yerlerde gıdayı elleyen kişiler için muhakkak kullanımı durdurulmalıdır.
  • o eldivenlerle gün boyu tüm ürünlere dokunuyorlar malesef ve virüs hızla yayılıyor.
    bim'de kasiyerin eldiveni resmen pislik içindeydi.
    emekçi kardeşlerimiz malesef sizinde işiniz çok zor ama dezenfektan daha etkili ve yayılmayı önler.
    bu konuda bir şeyler yapılmalı hem çalışanın hem halkın sağlığı korunmalı.
  • acilen eldiven kullanımı durdurulmalı. eldiven var diye kasiyer, bütün mikropları toplayıp sana iletiyor. oysa eldiven olmasa arada bir elini dezenfekte eder. eldiven ülke genelinde doktorlar hariç komple yasak edilmeli.
  • yıllardır gerçekleşen durum, tek kullanımlık eldivenleri ömür boyu masraf ve çöp çıkarmaması için kullanan işletme sayısı baya çok. parayı ,gıdayı aynı eldivenle alır ve verir. güzel noktaya parmak basılmış.
  • eldivenlerini her yarım saatte bir doğru bir şekilde değiştirmeyen çalışanların yapacağı şeydir. yalnız anladığım kadarıyla şöyle bir durum da var; eldiven yok, elinizi yıkadınız veya dezenfekte ettiniz, yaklaşık 10 dakika sonra ise virüsle temas ettiğiniz bir durum oluştu. benim anladığım yine virüs size geçiyor. otobüslerin dezenfekte edilmesi mesela mevcut virüsleri ortadan kaldırıyor ama ilerisi için bir koruyuculuk sağlamıyor, bunu neredeyse kesin olarak biliyorum. eğer hatalı bilgiyse lütfen bilgisini verin, düzelteyim.
  • nerden biliyosun akşama kadar yanında çalıştın mı şizofren. ben çalıştım söyleyeyim bir çoğu molaya gittiğinde eldivenini değiştiriyor. maskesini 2 kez değiştiriyor. marketlerde kolonya ve dezenfektan var onlar için. ekstra dikkat ediyorlar. amma ve lakin erkekler hakkında yorum yapamayacağım. erkekler hiç dikkat etmiyor. bir çoğu eldiven dahi giymiyor.
    şu halde herkes sağlığını düşünüyor meraklı değiller çalışmaya boş boş yorum yapmayın bi herşeye ya.
  • hak verdiğim tespittir.
  • dün mahalle kasabındaydım. eldiven takmış. eti de kesti, paket de yaptı, parayı da bir güzel aldı saydı kasasına attı. oy ki ne oy.
hesabın var mı? giriş yap