şükela:  tümü | bugün
  • gerek marketlerdeki kasiyerlerde gerek de evlere servis yapan market, su çalışanlarında hatta pazarlarda gördüğüm durum hepsinin eldiven giymesi.

bu çok daha tehlikeli bir durumu ortaya çıkarıyor. tüm gün saatler boyunca aynı eldivenle hizmet vermek virüslerin birikmesi ve yayılması için çok daha uygun bir ortam sunar.

bir dezenfektan kullanmak ya da belli aralıklarla ellerini yıkamak yerine aynı eldivenle her şeye dokunmak kadar saçma bir şey görmedim.
  • tuvalete giderken veya temizlik yaparken çıkarıp atıyorlar mıdır diye düşündüren çalışanlardır.
  • şunu öğrenemediniz; o eldiveni korunmak için takıyor seni korumak için değil, sen kimsin amk...
  • bugün bir tanesi ile bu konuyu konuştum. kendisini de bu şekilde koruyamıyor aksine mikrobu her yere dağıtıyor. yüzüne de bu şekilde dokunuyor. elinde eldiven var diye ellerini de yıkamıyor. yani saat başı değiştirip, ellerini dezenfekte ederse bir nebze daha işe yarar.
  • dün kalabalık olmadığı için a101’e uğradım kasiyer eldiven takmıyordu. nedenini sorguladığımda ; kullanımı yasak diye bir cevap aldım. ürünleri müşteriler elleri ile raftan alıyor kasaya geldiklerinde kasiyer tüm ürünlere tek tek dokunarak barkodu okutuyor.
    hoş eldiven taksa dahi her müşteride değiştirmiyor. bu da handikap. ne yapsan faydası yok.