• insanın üstüne sinmiş soğan kokusundan bir basamak tercih edilier ama yinede insanı soğan yemekten soğutur..
  • banyo yapılmasına bile rağmen, en az 1 gün süre ile elden çıkmayan kokudur.
  • insanın kendisini mutlu hissetmesini sağlayan kokudur. yani, ne güzel yemek yapmışsındır, bir işe yaramışsındır.
    bu kokuyu bertaraf etmenin en kesin ve net yolu ise, çamaşır suyudur. ha, bu sefer de elim çamaşır suyu kokacak derseniz, o zaman da sarımsak doğrayın. ha, bu sefer de elim sarımsak kokacak derseniz, kızartma yapın, komple yağ kokarsınız. sarımsak kokusundan eser kalmaz.
  • metal sabuna gerek kalmadan herhangi bir metale surtup elinizi yikayarak kokulari cikarabilirsiniz.
    sarmisak da cikar. ama mal gibi metal sabun gibi ozelligi olmayan metale para da bayilabilirsiniz.
  • "soğan yiyen insan sağlıklıdır, doğrayabilen de beceriklidir" felsefesine sahip sevgilinin çok sevdiği bir kokudur.
  • sevilmese bile anne gibi koktugu icin insanin icten ice hosuna giden koku.

sogansiz da yemek olmuyor nedense. okulda biri kokuyu alacak diye tirsiyorum. neyse ki elimizi opecek 15.yy'dan firlamis centilmen beyefendiler olmadigi icin problem olmuyor.
  • bende ters etki yapar.

annemin ya da sevgilimin eli bana yemek yaparken soğan kokmuşsa bol bol öperim o elleri ben.
  • eli kesip atmak dışında hemen hemen her yöntemi deneyip, yaklaşık iki gün boyunca çıkaramadığım koku. daha da elimi sürmem soğana.
  • elma ile elinizi ovarsaniz kolaylikla kurtulabilirsiniz.
    marul yapragi, mandalina/portakal/limon kabugu da ayni isi gorur.
  • "hanımın eline sineceğine bana sinsin" diyen erkeklerde görülebilir.. "benim elime sineceğine senin eline sinsin" diyen hanımların kocalarında görülebilir.. her şekilde hayat paylaşınca güzel.. artı soğan doğramak erkek işidir, mangal yapmak gibi, vb adı konmamış bazı işler gibi (gizem kattım iyice bu noktada)..
hesabın var mı? giriş yap