şükela:  tümü | bugün
  • siyah ve gümüş renk seçenekleriyle gelen yeni eleaf e-sigara modeli. alalı sadece 4 saat geçtiği için detaylı yazmayacağım fakat ilk izlenimim harika.

1 ay kadar sonra buraya edit gelecek.

http://www.eleafworld.com/ijust-s/
  • başlangıç için ideal olan elektronik sigara. kutusundan 3 adet atomizer (0,18 0,3 takılı olarak ve 0,5 ohm) çıkıyor.

çoğu elektronik sigara gibi ara sıra akıtıyor. tavsiyem ters olarak tutmak, bu durumda akıtma yok gibi ama ağızlıktan gelebilir belki, dikkat etmek lazım.

içimi güzel, dumanı ne sıcak ne soğuk. tipi biraz büyük olsa da avantajları var. şarjı uzun süre gidiyor ve ortalama bir içici için likit tankı 1,5 kere doldurmak tüm günü geçirmeye yetiyor, yani tankı da epey büyük. ( fazla doldurmak da akmasına sebep olabiliyor kullandıkça ayarlamak lazım.)

10 paket.yıl sigara içen beni; yaklaşık 1 aydır sigaradan kurtarmıştır, umarım tamamen kurtulurum.
  • tavsiye etmiyorum. cayır cayır likit akıtıyor. keşke pico alsaymışım.
  • almayın, likit akıtıyor.
    1 hafta boyunca sigara içmedim, sabrettim akıtmasına.
    son zamanlarda iyice boku çıktı, her yer yapış yapış likit.
    benim içtiğimden daha çok likit akıttı.
  • güzel alettir. elektronik zıkkım a başlamak isteyenlere tavsiye ederim. zira pratik alet.
    hele benim gibi tel sarımı falan gözünüzde büyüyorsa, sağlam tembellerdenseniz bunu düşünebilirsiniz. çünkü bunun için hazır coil piyasada epey bulunuyor.

3k mah pili var, gün boyu kullanım için gayet yeterli. pili değiştirilemiyor ve pilin ömrü ne kadar açıkçası pek bilmiyorum ama pil tak çıkar, pilleri ayrı şarj et derdinden kurtarıyor, şarj etmek için kutudan sadece bir usb kablo çıkıyor, fiş girişi yok. kutusuyla beraber 3 ayrı ohm değerlerine sahip coil geliyor. deneyip kafanıza uygun olanı seçin. ayrıca beraberinde bir de plastik band geliyor. bununla hava kanallarını kapatıp sigara içimine geçmeniz olası ama ben sevmedim. nargile içimi daha keyifli geldi bana. sağda solda kabaca forumlara baktığımda da farklı yorumlarda bulunan pek yok. tankın hacminin yeterliliği kişiden kişiye değişir tabi. şahsen ben dışardayken az tükettiğimden gündüz bir tank bitiriyorum. akşam ise değişiyor bazen bir tank bazen 2 oluyor.

tankın likit akıttığı problemi bir çok yerde dile getirilmiş. eğer cihazda sorun yoksa, coil i yeterince iyi yerleştirirseniz ve tankı da ağzına kadar doldurmazsanız akıtma olmuyor. bu şekilde kullandıktan sonra akıtma yapan cihaz duymadım ama sonuçta elektronik bir zımbırtı. hatalı olması gayet mümkün.

sonuç olarak başlamak isteyen tembellere tavsiye ederim. fakat işin kaşarı olmuş, çift coilli cihazlara geçmiş olanlar bu aleti ne kadar sever tartışılır tabi.

unutmadan, burdan coil için kendiniz tel saramazsınız anlamı çıkmasın. youtube da falan bu aletler için nasıl tel saracağınızı öğreten tonla video var. ben internetten indiridiğim bir dosyayı bir klasörden diğerine taşımaya üşenen bir adamım. o yüzden böyle diyorum. yoksa yapan yapıyor tabi.
  • geçenlerde bunu da aldım (ijust 2 vardı ama düğmesi bozuldu) ama aldığıma da pişman oldum. çok likit sızdırıyor..tankı az doldurmama rağmen yine de hava kanallarından likit damlıyor. hele yan tutarsanız şıp şıp diye akıttığı bile oluyor bazen. bugün misal çantama koymuştum. içindeki likit komple akmış.

forumlarda sürekli tartışılan bir konu bu. çözümü yok şimdilik. şöyle düzgün bir e-sigaram olmayacak mı benim kardeşim?

bir de neyi beğensem "starter kit" deniliyor. yahu en iyi evladiyelik e sigara hangisi?

almayın. aldırmayın.
  • almayı düşündüğüm e-sigara modeli. fakat akıtma sorunu geri teptiriyor. bu sorunu çözen varsa yeşillendirsin lütfen. yoksa aio alacağım.