şükela:  tümü | bugün soru sor
 • siyah ve gümüş renk seçenekleriyle gelen yeni eleaf e-sigara modeli. alalı sadece 4 saat geçtiği için detaylı yazmayacağım fakat ilk izlenimim harika.

  1 ay kadar sonra buraya edit gelecek.

  http://www.eleafworld.com/ijust-s/

  edit: bu ürünü 6 ay kullandım ve başlangıç için en uygun cihaz olduğunu düşünüyorum hala. 200 tl civarı yatırımla başlamak mantıklı. 6 ayın sonunda smok alien aldım ve o bundan daha başarılı bir cihaz. yine de tekrar geri dönsem ijust s alıp öyle başlarım. çünkü smok neredeyse 2 katı pahalı ve elektronik sigaraya her başlayan mutlaka devam etmiyor. sigarayı bıraktığınıza ve elektronik sigaraya tamamen alıştığınıza emin olmadıkça 200 tl üzeri yatırım yapmayı saçma buluyorum. ijust s makine ve nirvana marka likit (çay kahveyle cookie, içkiyle green apple candır) ideal başlangıç kombinasyonudur.
 • başlangıç için ideal olan elektronik sigara. kutusundan 3 adet atomizer (0,18 0,3 takılı olarak ve 0,5 ohm) çıkıyor.

  çoğu elektronik sigara gibi ara sıra akıtıyor. tavsiyem ters olarak tutmak, bu durumda akıtma yok gibi ama ağızlıktan gelebilir belki, dikkat etmek lazım.

  içimi güzel, dumanı ne sıcak ne soğuk. tipi biraz büyük olsa da avantajları var. şarjı uzun süre gidiyor ve ortalama bir içici için likit tankı 1,5 kere doldurmak tüm günü geçirmeye yetiyor, yani tankı da epey büyük. ( fazla doldurmak da akmasına sebep olabiliyor kullandıkça ayarlamak lazım.)

  10 paket.yıl sigara içen beni; yaklaşık 1 aydır sigaradan kurtarmıştır, umarım tamamen kurtulurum.
 • kendimde ijust 2 olmasına rağmen yeni başlayacak olanlara önerdiğim elektronik sigara. şarj ömrü olarak ijust 2 den daha tatmin edicidir ayrıca 0.18 ohm coil desteği vardır. üstten dolum kolaylığı ve ijust 2 nin tuş sorunuyla kıyaslayınca daha iyi bir alternatiftir
 • almayın, likit akıtıyor.
  1 hafta boyunca sigara içmedim, sabrettim akıtmasına.
  son zamanlarda iyice boku çıktı, her yer yapış yapış likit.
  benim içtiğimden daha çok likit akıttı.
 • güzel alettir. elektronik zıkkım a başlamak isteyenlere tavsiye ederim. zira pratik alet.
  hele benim gibi tel sarımı falan gözünüzde büyüyorsa, sağlam tembellerdenseniz bunu düşünebilirsiniz. çünkü bunun için hazır coil piyasada epey bulunuyor.

  3k mah pili var, gün boyu kullanım için gayet yeterli. pili değiştirilemiyor ve pilin ömrü ne kadar açıkçası pek bilmiyorum ama pil tak çıkar, pilleri ayrı şarj et derdinden kurtarıyor, şarj etmek için kutudan sadece bir usb kablo çıkıyor, fiş girişi yok. kutusuyla beraber 3 ayrı ohm değerlerine sahip coil geliyor. deneyip kafanıza uygun olanı seçin. ayrıca beraberinde bir de plastik band geliyor. bununla hava kanallarını kapatıp sigara içimine geçmeniz olası ama ben sevmedim. nargile içimi daha keyifli geldi bana. sağda solda kabaca forumlara baktığımda da farklı yorumlarda bulunan pek yok. tankın hacminin yeterliliği kişiden kişiye değişir tabi. şahsen ben dışardayken az tükettiğimden gündüz bir tank bitiriyorum. akşam ise değişiyor bazen bir tank bazen 2 oluyor.

  tankın likit akıttığı problemi bir çok yerde dile getirilmiş. eğer cihazda sorun yoksa, coil i yeterince iyi yerleştirirseniz ve tankı da ağzına kadar doldurmazsanız akıtma olmuyor. bu şekilde kullandıktan sonra akıtma yapan cihaz duymadım ama sonuçta elektronik bir zımbırtı. hatalı olması gayet mümkün.

  sonuç olarak başlamak isteyen tembellere tavsiye ederim. fakat işin kaşarı olmuş, çift coilli cihazlara geçmiş olanlar bu aleti ne kadar sever tartışılır tabi.

  unutmadan, burdan coil için kendiniz tel saramazsınız anlamı çıkmasın. youtube da falan bu aletler için nasıl tel saracağınızı öğreten tonla video var. ben internetten indiridiğim bir dosyayı bir klasörden diğerine taşımaya üşenen bir adamım. o yüzden böyle diyorum. yoksa yapan yapıyor tabi.
 • geçenlerde bunu da aldım (ijust 2 vardı ama düğmesi bozuldu) ama aldığıma da pişman oldum. çok likit sızdırıyor..tankı az doldurmama rağmen yine de hava kanallarından likit damlıyor. hele yan tutarsanız şıp şıp diye akıttığı bile oluyor bazen. bugün misal çantama koymuştum. içindeki likit komple akmış.

  forumlarda sürekli tartışılan bir konu bu. çözümü yok şimdilik. şöyle düzgün bir e-sigaram olmayacak mı benim kardeşim?

  bir de neyi beğensem "starter kit" deniliyor. yahu en iyi evladiyelik e sigara hangisi?
 • akıtma sorunu bezdirici boyutta değilse başlamayı düşündüğüm esigara modeli.

  ego aio dl22 ile bunun arasında çok kaldım.

  tavsiye bekliyorum buharcılar.
 • bende akıtma sorunu olmasa da hafif bir sızma olmuştu. merak ettip nette gezindim, kimilerinde sızmayı bırak bildiğin şakır şakır akıyordu. bendeki sızmayı netteki tavsiyelere uyup düzelttim. sizde de su gibi akma durumu yoksa netten derlediğim sızma engelleyen çözümleri buraya yazim belki çözüm olur.

  - düşük pg likit kullanın. pg arttıkça likit inceliyormuş.

  - tankı doldururken hava kanallarını kapatın (bendeki sızma bu şekilde düzeldi)

  - tankı ağzına kadar doldurmayın. oluşan basınç yüzünden akıtma oluyormuş.

  - coili yerine iyi oturtup sıkın, abanmayın tatlı sert sıkın.

  - çakması piyasada çokmuş, çakmasını almayın.

  işinize yarar umarım.
 • e-sigaraya yeni başlayan biri için aşırı tatmin edici buhar performansı sunan, malzeme kalitesiyle hayran bırakan ve hazır coil fiyatlarıyla üzmeyen tam bir fiyat/performans ürünü.

  bir tavsiyem olacak, eğer almayı kafaya koyduysanız 200 tl'den 1 kuruş fazla vermeyin. google'da öne çıkan kazıkçı ya da dolandırıcı internet sitelerinden almayın. yerleşik bulunan ya da internetteki güvenilir satıcılardan alın. alır almaz kutunun arkasında bulunan orijinalite kodunu kazıyıp kontrol ediniz. bunu bütün e-sigara ürünlerinde uygulayınız. kazıklanmayınız.

  1 haftadır kullanıyorum. şimdi eleştirilerime başlayacağım:

  1- 0,3 ohm coil sağlıklı değil. hamam konsepti sunuyor. sıcak buhar.
  2- bazılarında kronik şarj problemi oluyor, bazen hiç şarj olmuyormuş ve bazen de uzun süre şarjda kalsa da şarjı dolmuyor gibi görünüyor, bunu tecrübeledim.
  3- ismini çok havalı yapmışsınız, "airflow control ring" demişsiniz de kıçı kırık silikon halkayı koymuşsunuz milletin aklıyla dalga geçiyorsunuz. iki günde yavşadı. bununla ilgili daha da uzun konuşacağım.
  4- sanki evod kullanıyormuşum gibi aşırı ısınma yapıyor.
  5- bazen likidin tadı çok iyi geliyor bazense gelmiyor. bu sanırım neden joyetech/eleaf coillerinin kötülendiğinin sebebi.
  6- deliler gibi likit tüketimi yapıyor. belki de evod'dan geçtiğim için öyle düşünüyorumdur bilemiyorum. günde yaklaşık 5-6 ml likit tüketir bu. yani günlük neredeyse 5-6 liraya gelir gibi düşünün.
  7- ve en önemli problem: nedeni belirsiz ama likit sızdırması yapıyor! internette saatlerce araştırdım ama hiçbir mantıklı çözüm yok. titiz bir kullanıcıyım ama benim bile başıma geliyorsa bu sıradan kullanıcının başına daha çok gelecektir. bu da adamı e-sigaradan soğutmak için çok yerinde bir neden.

  biri geliyor diyor ki kullanmadığınız zaman o hava akış kontrol halkasını sürekli kapalı tutun. tamam ben de öyle yapıyorum ama zamanla yumuşayıp genişliyor, yerinden oynuyor. bi anlamı yok yani. pahalı bir şey değil, gittim tekrardan sipariş ettim. ama sen gel jilet gibi alet üret, hava kanalını kıytırık bir silikon halkayla sağla. cidden saçmalık.

  bu ürün bence kalem tipi değil de boru tipi diye sınıflandırılmalı. kalem tipi ego'dur.

  şimdi bazıları soracak, o kadar eleştirdin peki senin tavsiyen nedir diye. joyetech ego aio olmadığı kesin. uzak durun. eğer aynı tipte alternatif arıyorsanız tavsiyelerim:

  1-wismec vicino:

  değiştirilebilir 18650 pil olması güzel. değiştirilebilir coil kullanacaksanız hem pahalı hem de bulunması zor olur. dövletimiz sağolsun. likit sızıntısı duymadım. genel yorumlar iyi. buradan amerikalı arkadaşın değerlendirmesini izleyebilirsiniz. buharmanya'daki abi de beğenmiş.

  2-smok stick v8:

  ijust s'le kafa kafaya rakiptir. türkiye'de satılan bir yere tanık olmadım ama "airflow control ring" rezaleti olmadığı için iyi bir alternatiftir.

  3-vaporesso veco one serisi:

  yine aynı tipte bir ürün ama vaporesso bende acayip bir kalite algısı yarattı. tabii ki ülkemizde bu güzide ürüne de ulaşmak pek kolay değil. bulunsa da hazır coil bulmak ayrıca zor ve pahalı. muhtemelen uygun fiyatlarda da bulamazsınız.

  özetle e-sigara'ya yeni başlayanlar için eleaf ijust s tip olarak uygun ama kullanımda sıkıntı yaratıp üzebilir, soğutabilir. piyasada en çok bulunan ne yazık ki ijust s ve ego aio. bu ikisi yerine bence alternatiflerine yönelin.

  edit:

  sızdırma sorununun konuşulmamış olası bazı sebeplerini yabancı sitelerden buldum.

  1- eksik o-ring. özellikle hava kanalının bulunduğu parçayla tankın bağlantısı arasındaki önemli.

  2- çok hızlı ya da çok yavaş çekimler. yeni başlayanlar büyük hevesle nargile açar gibi hızlı ve güçlü çekim yapıyor olabilir. bazıları da sigara içer gibi yumuşak ve yavaş. ortasını bulun.

  3- watt sorunu. bu da çok etkili olabilir çünkü en dolu şarjda 50w veren ijust s, şarj zayıfladıkça watt'ı da düşüyor. böyle olunca düşük watt'ta çalışması ve coilin o watt'a olan uygunsuzluğu söz konusu olabilir.

  ikinci edit:

  likit sızma sorununu en çok 0,5 ohm'luk coil'de yaşanıyor. diğerlerinde hiç akıtma olmadı.
 • kronik olarak bir akıtma sorunu olduğu söylenen e-sigara.
  forumlarda, videolarda insanlar genelde bundan çok yakınıyor. kimisinde hiç bir sorun olmazken içerisinde likit tutmayanlar da çok sayıda.
  çözüm olarak ise coili takmadan önce etrafına bir miktar keçe(emin değilim musluklarda vb sızdırmaması için dolanan nane) sarmak denenebilir.