şükela:  tümü | bugün
  • kullananların beğenip beğenmediği merak edilen jailbreak'tir.
  • unstable. bende çalışmadı. restart atıp duruyor.
  • 11.3.1 için nihayet çıkmış jailbreak ile eski jailbreak yaptığım zamanlara geri döndüm. başlarda kurulumunda bir hayli sıkıntı yaşasam da sonunda hallettim. cydia sıkıntısız bir şekilde çalışmakta. yapıp yapmamak arasında tereddütte kaldıysanız bence geç kalmayın ve tadını çıkarın
  • en son ios 9 zamanları yaptığım işlemi tekrar yaptırmış jailbreak sürümü. eskisi kadar kolay olmayan yükleme yolları ve tavsiyeleri var.

https://coolstar.org/electra adresinden son ve güncel sürüme ulaşılabilinir.

apple developer hesabınız olmalı. ücreti ödenmiş veya ödenmemiş olabilir, sorun yok. ben kullandığım hesabı dev account olarak açtım. ödeme falan yapmadım.

forum ve teknoloji sitelerinde anlatımlar mevcut ama dikkat edilmesi gereken asıl noktalar;
    * siri ve iphone'umu bul kesinlikle kapatılmalı. ayarlar/siri ekranındaki tüm aktif seçenekleri tek tek kapatın. siri kapantılsın mı diye soracak evet diyerek ilerleyin.
    * cydia impactor yardımı ile indirdiğiniz uygulamayı telefona yükledikten sonra ayarlar/genel/profiller bölümünden uygulamaya güven demeniz gerekiyor.
    * bu işlemden sonra bilgisayardan telefon bağlantınızı kesin.
    * telefonu uçak moduna aldıktan sonra ayarlar ekranından wi-fi'yi el ile kapatın.
  • electra‘nın ne kadar başarısız bir ekip olduğunu göstermiştir.

çok değil, ios 8’e, 9’a dönüp bir bakın, babacan pangu takımı bir jailbreak aracı yayınlıyordu, kimsede bir arıza çıkmıyordu. gayet stabildi.

bu arkadaşlarınkinde yok 1/3’te kalıyor, yok 2/3’te takılıyor, yok respring loopa giriyor, yok exploit hatası veriyor. millet “birader şu aracı bir güncelleyiversen artık” dediğinde de “şu an sorunsuz çalışıyor” diye yanıt verip bağış linki atan pişkin bir ekibin bana göre başarısız bir girişimidir bu araç. semi-untethered olmasını saymıyorum bile.

umarım önümüzdeki 2 hafta içerisinde bir güncelleme yayınlarlar da utandırırlar, hiç ihtimal vermesem de.