şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ingiliz stoner/doom grubu
 • grupla ayni ismi ta$iyan ilk albumleri electric wizard 1994 yilinda piyasaya surulmu$tur. come my fanatics ve son olarakta dopethrone adinda iki albumleri olan grubun, supercoven adli bir epsi de bulunmaktadir.
 • kasım 2007'de 6. albümleri witchcult today'i çıkartmış efsane stoner-doom grubu.
 • nikola tesla için kullanılırsa şaşırtmayacak sıfattır.
 • aygırlar gibi stoner-doom metal yapmaktadırlar. akorlar olsun sololar olsun kafayı yedirtir. sound olarak hawkwind'den devam eden bir stoner anlayışları vardır, bu rituel tadındaki şarkılarının en büyük nedenidir. dave wyndorf olmasa bu güzellikleri bilemeyecektik.

  tanım: pure stoner yapan son gruplardan biri. doom-mantia
 • sayko bir myspace'leri olan, her dinlediğimde aynı ritüelistik hazzı yaşadığım çok az sayıdaki gruplardan biri. hatta başlı başına ve başka örneği olmayan bir tarz.

  kendi haklarında gerçek ve samimi olarak şöyle demişlerdir:

  as the world plunges into chaos, in this the final days of the wretched human race, there is only one antidote to this misery.....the electric wizard.
  electric wizard is the heaviest band in the world. the oblivion and ecstasy of crushing doom and high grade marijuana, a sonic aural trip far, far away from this world, where only cyclopean walls of crackling vintage valve amplifiers set to the full overdrive and primal ritualistic beats can wash away all the filth and drudgery of everyday life. our music is doommetal, the only true definition. we toll the bell of hell, our sound is a crushing behemoth of funeral march psychedelia. violent, bleak and ritualistic, we bow to the black altar of the riff. we do not rock, we kill!

  born in dorset, england in 1993, in a quiet country town, initially we were the product of frustration, unemployment and excessive drug abuse. but through hallucinogenic experimentation and occult sciences we realised our true potential. eventually becoming a multi-tentacled paen to dark and weird subjects. a celebration of outre low brow art like weird tales, 70's horror and b-movies, head shop art, drug comix, italian pornohorror comics, crepax, lovecraft, howard etc. etc...coupled with a morbid fascination in cults, witchcraft, freemasonry, biker culture, nazi mysticism and ancient occult sciences and how these dark arts can be applied to music. we have created a true one way ticket away from this dead planet.

  even early members of the group have fallen to the wayside, driven insane by the pressure of our insane creed, yet the twisted soul of the band has survived. after a shaky rebirth the vision has solidified and we are now ready to unleash our 6th lp.
 • (bkz: black masses)
 • come my fanatics ve dopethrone albümleri, türünün black sabbath'tan bu yanaki en önemli albümlerinden kabul edilen 17 yıllık apokaliptik doom dörtlüsü halen öyle işler yapıyor ki şaşırmamak imkansız. 2007'de çıkan witchcult today albümü de çok başarılıydı ama 2010 yılı sonunda çıkan black masses albümüyle grup müziğini fersah fersah ileriye götürüyor ki belki yıllar sonra birçokları tarafından grubun en iyi albümü olarak bilinecek.

  "ağır, hipnotik, bol distorsiyonlu gitarlar sizi uyuşturarak beyninizde hasar yaratabilir" şeklinde dinleyenlerini uyarmak istediğim albümün, decibel'in ocak sayısındaki kritiğinin son cümleleri de şu şekilde: "play loud. die slowly. see you in hell"
 • underrated tanımına bire bir uyan ve kesinlikle muhteşem bir grup.
  bu kadar geç tanıştığım için resmen kendimi suçlu hissediyorum...

  http://www.metal-archives.com/…/electric_wizard/407
 • underrated falan olmayan, gayet pioneer sıfatını hak etmiş ve kendi kulvarında* da gereken itibarı çoktandır görmekte olan enfes grup. güzel kafaların güzel müziklerini yapan, daima güzel kafada yaşayan* üyelerden oluşur.