şükela:  tümü | bugün
  • nurgül yeşilçay ve mert fırat'ın başrolleri paylaştığı, vildan atasever ve ilyas salman'lı "gece" filminin soundtrack'ini seslendiren ablamız.
  • asıl adı tülay tünay'dır. genelde flash tv tarzındaki bilmediğimiz kanallarda çıktığı için electro tünay hali ile tanımış olduk.
  • soundtrackı filminden güzel olan gönlüm şarkısını icra eden abladır.
    biri de çıkıp "tülay napıosun?electro tülay nedir?" dememiş ablamıza.
  • gönlüm nasıl bir şarkıdır olm, kavruk ahşaplı, ter kokulu mahalle arası şarkısı gibi görünebilir ilk bakışta ama bayaa farklı. cidden çok yakışmış tülay ve o müzik ve elbette sözler veeeeee mikrofon başındaki o efsane tavırları yaa.

dün evde saç başı dağıtıp askımı omzumdan sıyırıp elimde sigara ve mikrofonla playback yaptım, ah ulan ahh!
  • alt yapısı massive attack kalitesinde şarkılar söyleyen ablamız. bağımlılık yaptı şarkı. yutupdan dinleyip duruyorum. herkeşlere de dinlettim. tüm iş yeri tribe girdik, bileklerimizi kesiyoruz :/
  • spotify sayesinde bugün tanıdığım abla. gönlüm şarkısı harika. başka da şarkısını bilmiyorum zaten ama istatistiki olarak bu kendisinin bütün şarkılarının harika olduğunu gösterir*
  • ben de spotify keşfette denk geldim. gönlüm bir acayip olmuş. bir şarkıda "bir arada bunlar uymaz" denilebilecek tüm dokuları birleştirmiş.
  • az bilinen değerlerimizden biridir. devamını getirmedi nedense. her neredeyse bir ses versin artık. "sabahsız geceler" çoğalıyor nitekim.
  • dün gece içime işleyen sesini tesadüfen keşfettiğim ablamız. asıl adı tülay tünay imiş.

electro tülay - gönlüm

bir sabahsız gecede.
    hasret doldu gönlüme.
    sevmek senin neyine?
    dile düştüm bak yine!

oy gönlüm, yan gönlüm.
    acı senin kaderin çek gönlüm!

uyan, uyan uykudan gönlüm.
    uyan, uyan uykudan gönlüm.

bir vedasız gecede;
    kaybettim seni ben.
    ben bittim her gece.
    sen, sen sen diye!

oy gönlüm, yan gönlüm.
    acı senin kaderin çek gönlüm!
  • gönlüm şarkısına denk geldim birkaç gün önce. sözler icra ağır arabesk şarkı modern. dinleyip dinleyip eğleniyorum.