• metalic-a gibi kısa yoldan kendini tanımlayacak ve icinde bulundugu cerceveyi hemen kendine referans getirebilecek nitelikte bir ismin cesitli grup ve aktivitelere nicin verildiginin hala anlasılamadıgı ve tasvip edilmedigi, en kısa surede medeniyet coplugunde yerini alacagının arzu edildiği, elektronik muzik piyasasının son dönemlerine ait tanım ...
 • (bkz: elektronika)
 • 96-97 civarı prodigy, chemical brothers, underworld, orbital, leftfield gibi elektronik müzik oluşumlarını tanımlamak, bu adamları abd'de daha prezentabl hale getirmek, adamlara bir rock mistikliği katmak için uydurulmuş ama sonraları alakalı alakasız bütün elektronik müzik alt türleri için kullanılmaya başlanmış kelime.. (bkz: big beat)
 • acid jazz, ambient, dark ambient, big beat, breakbeat, downbeat, trip hop, drum 'n' bass(dnb), jungle, electro funk, house, deep house, disco house, pumping house, garage, happy hardcore, organic house, industrial techno, detroit techno, digital techno, dub techno, trance, progressive gibi müzik türlerinin içinde bulunduğu genel tanımın ingilizcesi.
 • almanya'nin munih kentinde iki yilda bir duzenlenen elektronik component fuari
 • alt türlerinden örnek videoların yer aldığı bir facebook sayfası açtığım tür
  http://on.fb.me/elektron_
 • uzun soluklu bir proje için bu tür hakkında bilgisine güvenen, partileri takip eden, içerik sağlayıcı gönüllüler aradığım müzik türüdür.
 • her biri cnr'daki salonlardan 1.5 kat büyük 17 salondan oluşan şu ana kadar gittiğim elektronik ağırlıklı fuarlardan en büyüğü. büyüklük derken hem nicelik hem nitelik olarak büyük. elektronik komponenti olarak her istediğinizi bulabildiğiniz gibi test cihazları, ölçüm cihazları ve elektroniği ilgilendirebilecek herşeyi bulabilirsiniz. bildiğim kadarıyla çift senelerde düzenlenmekte. tek senelerde de elektronik üretim ağırlıklı olan productronica fuarı düzenlenmektedir.
  tanım: 2018 senesinde 70 binden fazla kişi ve 1200'den fazla firmanın katıldığı dünyanın en büyük elektronik komponent fuarlarından bir tanesi.
hesabın var mı? giriş yap