şükela:  tümü | bugün
  • antalya kemer'de bayram tatilimi geçireceğim. kemer'in en köklü otellerinden birisi. bu sene resmen yıkılıp yeniden inşa edilmiş gibi bir tadilat süreci yaşamış olan otel.
    not: ilk kez bir otele gidip tatil yapacağım için heyecanımı buradan bile paylaşmak istedim.
  • bir ay önceden rezervasyon yaptırılıp, kapora için hesap numarası göndermeyen bir süre sonra aranıp hesap numarası göndermediniz denilip tekrar hesap numarası istenilen, yine hesap numarası gönderilmeyince yine aranılan bu sefer kesin gelecekseniz kapora göndermenize gerek denilince kesin gelineceği bildirilen ama bunun üzerine bu hotele gideceğimiz günün sabahı bakın bir gün öncesi filan demiyorum gideceğimiz sabahtan bizi arayıp yerimizin booking'de bir müşteri tarafından rezerve edildiği ve bize iptal edecekler mi diye arayayım diyerek oyalamaya çalışan, otele vardığımızda benim bu odayı 1 ay önceden rezerve ettiğimden ve yapmaları gerekenin booking'den ayıran insanları arayıp bir yanlışlık üzerine otelimizde boş oda gözüktüğünü bildirip onların rezervasyonunu iptal etmeleri gerektiğini söylediğimde yapacakları bir şey olmadığını söyleyip yan otelden bir yer ayarlamayı teklif eden -tabi ki de kabul etmedim- yarattıkları bu mağduriyete rağmen özür dahi dilemeyen bir işletmeye sahip kemer'de bir hotel.

evet uzun oldu tanım ama bize yaşattıkları tam olarak budur.

booking'e türkiye erişimi yasaklandı yani benim odamı ayarlayanlar türk değildi. bu yüzden de ben bir ay önceden yerimi ayarlamış olmama rağmen adamlar booking'den yapılan rezervasyonu iptal etmediler. bu zamana kadar yabancı turistlerin yoğunlukta olduğu tatil beldelerinde işletmecilerin türk turistleri umursamadıklarına yönelik birçok şey duymuştum ama bu yaz bu durumu bizzat yaşadım. ha ne oldu bu olayla kemer'de asla kalmayacağım bir hoteli öğrendim ve son dakika da olsa kendimize başka bir yer ayarladık ve gittiğimiz işletmenin profesyonelliği ve yardımseverliliğiyle güzel bir tatil geçirdik.
    tavsiyem bu tür yerli turistlere önem vermeyen ve mağduriyetler yaratan yerlerde kalmayın. müşterisini mağdur etmemeye çalışan, daha profesyonel çalışan yerlerde kalın ki tatiliniz zehir olmasın.