şükela:  tümü | bugün
  • new order'in low-life albumunden agir depresif bir enstrumantal parca.. more adli kisa filmin biraraya gelmesini saglamis, more'u more yapan etkenlerden biri..
  • (bkz: elegie)(bkz: elegy)(bkz: eleji)
  • pretty in pinkte de gayet yerinde kullanılmış.
  • mark osborne un more filmini film yapan parçadır; ya da bu parçayı sağlam tutan moredur; o kadar iç içedirler ki ayıramadım sözlük
  • http://www.youtube.com/watch?v=wd0ol25uuvu

more gibi sessiz sedasız dünyaları anlatabilen bir filme bu denli yakışabilen sözsüz cümlesiz harika new order parçası. bu şarkı olmasaydı gibi bir cümle kurmak mümkün değil bu kısa film için zira bu şarkı filmin ta kendisi, canı, sözü, nefesi.
  • gelişi new dawn fades'ten belli olan. more'da insanın ağzına sıçtığı doğrudur.
  • 1985 tarihli muhteşem parça. tabi benim bundan tam 30 sene sonra metal gear solid v the phantom pain'ın e3 2015 trailer'ında haberim oldu.
  • bir şarkı trailer'a bu kadar yakışır. aşmış şarkı. trailer sayesinde öğrendim.
  • ingilizce ağıt demektir.

aynı zamanda new order'ın bir şarkısıdır.
    dinlemek için:
    https://www.youtube.com/watch?v=3ly3ftilqme

o kadar fazla yerde kullanılmıştır ki:
    more - kısa film
    metal gear solid v the phantom pain - bilgisayar oyunu fragmanı
    stranger things - sezon 1 bölüm 5 - korku/gerilim dizisi

sadece benim bildiklerim bunlar, fazlasını bilen varsa, söyleyin ekleyelim.
  • bunu yazıyorum, çünkü alkollüyüm.

birkaç yıldır gelgitli depresyondayım. bazen çok ağır geliyor bu ataklar. uzun zamandır tek bir kurtuluşun olduğunun farkındayım. birkaç ay önce tarihi de kesinleştirdim.

kafayı yemek üzereyim. benim dışımda herkes halinden memnun gibi. herkes her şeyi anlamış, hayatın anlamını çözmüş, ben bir köşede hiçbir şeyden habersiz süzülüyorum. bok gibi bir yaşantı. nasıl küçüğüm aklım almıyor.

bir ihtimal birçok insan mutlu olduğu yanılgısına düşüyor sanıyorum. ama eminim hepinizin aklından geçiyor bu. hayatın hiçbir anlamı yok. mutluluk dediğiniz şey bir illüzyon. dünyaya kaos hükmediyor. adalet yok. düzen yok.

en önemlisi, iyi ve kötü yok. aldığın hiçbir kararın bir önemi yok. etik yok. doğru yok. yanlış yok. 7.6 milyar insan var dünyada ve seni özel yapan hiçbir şey yok. senin var olmayışın hiçbir şeyi değiştirmeyecek. çünkü zaman durmuyor. bu kadar küçük olmak üzüyor.

yakın zamanda sevdiğim işi yapmak için okulu bıraktım. son zamanlarda ondan da keyif almıyorum. bazen o tarihi öne çekmek istiyorum, bazen ertelemek. çoğunlukla ilki ağır basıyor. ertelemek için değecek hiçbir şey de yok hayatımda. bencillik.

bunları yazma sebebim tamamiyle bu şarkı. aklımdan çıkmıyor. bitecek gibi yakında.