şükela:  tümü | bugün
 • ludovico einaudi abi'nin kutup iklimlerinde olan soruna ( arctic) daha da ses getirmek adına greenpeace ile birlikte hazırlamış olduğu bir eserdir.

  eros, experience'dan sonra gelen en iyi eserlerinden birisi olduğu düşüncesindeyim.

  eseri dinlemek için :)
 • ludovico einaudi'nin greenpeace ortaklığıyla ortaya koyduğu, türkçesi "kutuplara ağıt" anlamına gelen performansı. küresel ısınmaya dikkat çekme amacı taşır. kuzey buz denizi üzerinde wahlenbergbreen buzulunun karşısında, piyanosu ile ufak bir platform üzerinde parçayı icra eder eiaudi. o çalar, bir yandan da eriyen dev buzullar çığlar eşliğinde parçalanarak denize iner. izlerken tüyleri diken diken eden, görkemli bir manzara. ekşide bu kadar az dikkat çekmiş olması şaşırtıcı.

  o dondurucu havada o çıplak ellerle sen nasıl böylesine hisli hisli, kusursuz çaldın be adam diye içimden geçirmedim değil.

  performansın kaydı esnasında arkaplanda olan bitene ilişkin video
 • izlediğim ve dinlediğim en iyi şeylerden biri.
 • başka hiçbir şeyin bu kadar iyi anlatmaya yetmeyeceği bir çaresizliğin, bir haykırışın, bir imdat çağrısının ve son uyarının sunuluşu. muazzam bir iş, başka türlü tarif edilemez.

  iyi de üstad, senin müziğinin dilinden yalnızca gerçekten insan olanlar anlayabilir. şu yeryüzünün bu hale gelmesine sebep olanlar ise ne yazık ki insanlıktan çıkmış mahluklar. senin müziğinin gücü bile onların insanlığını geri döndürmeye yetmez ne yazık ki...
 • muhtesemmis, nasil daha yeni karsilastim, inanmak mumkun degil.
  muazzam.