şükela:  tümü | bugün
  • yumurta yememiş bir adet şahsı barındıran videodur:

https://twitter.com/…_tr/status/1192784037603160065

koyun milletin ammına koyun. kombiyi yumurta ile çalıştırsınlar.

su veren itfaiyenin hortumunu sikeyim.
  • ahlâk, dürüstlük, liyakat, adalet... ???
    -onları geçmiştim zaten.

tanım : geçiş üstünlüğü olan milletvekilinin konuşması.
  • sen sen, evet bu yazdığımı okuyan sen var ya sana diyorum.

hangi sikim partiye oy vermişsen vermiş ol. desteklediysen destekledin, desteklemediysen sustun bu orospu çocuklarına.

bu badem demiş ki;
    bizim dönemimizde yoksul kimse yok.

okudun mu alttaki yazıları? yumurta hesabı aman diye geçtin mi yoksa?

çocukları üşümesin diye yanlarına saç kurutma makinesi bırakan anneyi hatırladın mı? hatırlamadın. neydi adı? ben biliyorum emine akçay.

daha yeni, ölü bulunan 4 kardeşi hatırladın mı? isimlerini?

hatırlamadın çünkü amınakoyduğumun galatasarayının maçı vardı. 6 gol yedi diye 3 bin entry girildi burada. ona baktın değil mi?

ben söyleyeyim. cüneyt yetişkin, oya yetişkin, yaşar yetişkin ve kamuran yetişkin.

intihar edip cebinde 6 lira bozuk para bulunan sayın öğretmenimizi hatırladın mı? hatırlamadın amına koyayım.

ben söyleyeyim, ibrahim yeşilbağ

adam kendini yaktı amına koyayım. kendini yaktı. meclisin önünde kendini ateşe verdi adam. hatırladın mı? hatırlamadın. sıdkı aydın

ülke ebesinin amını görmüş. her alanda çökmüş, maddi manevi yoksulluk uçsuz bucaksız hale gelmiş.

ya bunlara destek verdin, ya da sustun. evet sen.

celladına aşık olmuşsa bir millet,
    ister ezan ister çan dinlet.
    itiraz etmiyorsa sürü gibi illet,
    müstehaktır ona her türlü zillet.

- ömer hayyam
  • o sondaki gülüş.. her şeyi açıklamıyor mu? son 17 sene gözümün önünden geçti.
  • utanmadan pis pis sırıtıyor. tek kelime ile ahlaksızlık.
  • yumurta fiyatlarından haberi olmayan şahsın vatandaşla geçtiği taşşak.

2002 yılı asgari ücret: 184.000.000 tl
    2002 yılı milletvekili maaşı: 3.200.000.000 tl

2002 yılında vatandaş 1707 alabiliyorken milletvekili 29.686 yumurta alıyordu.

2019 yılı asgari ücret: 2020 tl
    2019 yılı milletvekili maaşı: 24 bin 471 tl

2019 yılında vatandaş 4.375 yumurta alabiliyorken 53.000 yumurta alabiliyor.

yumurta hesabından da anlaşılacağı üzere 2002-2019 yılları arasında değişen hiç bir şey olmamıştır. o zamanda taşak geçiliyordu vatandaşla bugün de taşak geçiliyor.
  • bir de pis pis sırıtıyor sıfatına sıçtığımın vekili,kimin vekiliyse artık.yediği bokun farkında,o yüzden de işi aymazlığa vuruyor.
  • bıyığını siktiğimin pezevengi.
  • bunu söyleyen şahsın karşısında oturan kişi, chp milletvekili lale karabıyık, kendisi finans profesörüdür. muhtemelen 1. sınıfın ilk haftası iktisata giriş dersinde, bir çocuk kalkıp bu tip bir açıklama yapsa güler geçerdi ama bu nedir yahu?!

eh be lale hocam, bu dünyadaki imtihanın bunun gibilerle oturup tartışmaya girmekmiş. nasıl bir sabır varsa sende, helal olsun.