şükela:  tümü | bugün
 • bir kere aydınlatmayı ucuzlatıp kolaylaştırdığı için her köşe başına cami dikilerek "cami" ve "cemaat" kelimelerinin kökeni olan cem olmak yan bir araya gelmek fiiili bozuluyor. büyük cemaatler yerine küçük gruplara bölünmekte ümmet.

  ayrıca 1300 küsür yıldır camilerde elektrik mi vardı da ezanlar megafonla okunuyor? hiristiyanlar salak mı çanla manla uğraşacaklarına ses kaydı yayınlamayı bilmiyorlar mı ya da tek bir kiliseden çıkan çan sesini şehirlerinin her bir tarafına basmayı bilmiyorlar mı? kiliselerin yüzlerce yılda bozulmayan bir çok geleneği müslümanları 100 seneden daha kısa bir sürede bozdu. ayrıca devr-i saadet teki hazretlerde de bir gariplik var ileriyi hiç görememişler mi niye insan sesi kullanmışlar? şehirleşince kalabalıklaşınca nasıl olcak bu işler hiç mi düşünmemişler?

  hayır imamlar da bi dandirik. af buyrun bu kulaklar ne tacavüzler gördü. adam ezan mı okuyor bize mi sövüyor belli değil. andımızı okuyormuşçasına ezan okuyanlar var. nerde üsküdar üslubu a erenler? imamhatip liselerinde ilahiyatta şurda burda ne öğretiyorlar? sadece ölü yıkamayı mı öğretiyorlar? bu kadar kötü ezan okuyanların olduğu bir ülkede kim bilir ölülerimizi nasıl yıkıyorlardır a kardaşlar?

  diyanet ne işe yarıyor? fetöye karşı ilk bildirisini 15 temmuzdan bir yıl kadar sonra yayınlayabilmiş ama konu kadın olunca filmler çektiren bir güruh.

  16 temmuza kadar fethullah gülen kapçığınınimam maaşını veren bir kurum bu diyanet. din dindarlar tarafından elden gidiyor yok ediliyor. yakında bugünün dindarlar araba tekerine tapmaya başlarsa hiç şaşırmayın.

  perdedari mikoned der kasr-ı kayzer ankebut
  bum nevbet mizedend der târem-i efrâsiyâb