şükela:  tümü | bugün sorunsallar (3)
 • mage/cleric gibi hybrid bir muhendislik klasmani.. buradan mezun olanlar iki dalda da i$ bulabilmelerine kar$in herhangi bir dalda yeterince uzmanla$amazlar.. tesisat $irketlerinde dexterity'lerine +1 alirlar.. bunun di$inda kiz isterken bu tur muhendislikler 1 cha puani ekler.. evlilik boyunca da "repair musluk", "identify sigorta" gibi buyuleri olur.. genelde ölürler..
 • doksanlı yılların başında sahip olmuş kişilere hayatlarının fırsatlarını getirmiş bir meslektir, bugünlerde reklamcılarla yarışabiliyorlar mı bilemem.
 • 3. sınıftan 4. sınıfa geçmenin hemen hemen imkansız olduğu bölüm... hele hele iddalı bir üniv. söz konusu ise...
 • (bkz: circuit theory) dersini vermenin imkansız ötesi olduğunu duymuştum ben birinden. 3.ten 4e geçilememesinin temel sebebi buymuş.
 • koç üniversitesinde acik ara en zor derslere sahip bölüm. zira baska üniversitelerde de böyledir bu. ayrica moda diye bu bölüme bir sekilde girenler, eger sevmiyorlarsa atilma modasi baslatacaklardir, bu da kesindir.
 • niye girdigimi hatirlamadigim, onumu goremememi saglayan, daha sophomore olamam ragmen saclarimi doken cok zor ama galiba gelecek icin yararli bolum.

  9 yıl sonra gelecek nesiller icin gelen edit: iyiki okumusuz, faydası buyuk.
 • beni mühendis olmaktan da, mühendislikten de, m ü h e n d i s harflerinden de tiksindirene kadar zorlamis, onunla ugrasmak istemedigimi 4 sene sonunda kavrayana kadar ebemi yorgunluktan bitap düsürmüs mühendislik. günümüzde hayatimizda cepte saydigimiz (bkz: take for granted) bir cok esyanin tasarimini her bokunu bu adamlar yapmistir. hakikaten de cok faydali bir daldir bu sebepten.
  elektronik mühendisligini okumadan hakkindaki fikirlerim boylesine negatif olsaydi eminim ben bile kendimi "kedi uzanamadigi cigere pis der" edasiyla süzerdim (bkz: süzmek) (bkz: kemalettin tugcu). fakat zorlugundan haberdar bir kimse olarak soylemek istedigim, bu meslege mensup insanlarin sizin isinizle "cok kolay" diye dalga gecmelerinden alinmayin, onlara kizmayin. hakikaten de en zoru bu cünkü.
 • babamın bir zamanlar (sene bindokuzyüzçiftsıfır) yıldızdan 1.likle mezun olduğu(nu iddia ettiği) ve odtü de pek başarılı olamadığım için annemin (babamı örnek vererek) sürekli beni aşağılamasına maruz kaldığım bölüm
384 entry daha

hesabın var mı? giriş yap