şükela:  tümü | bugün
 • ankara ve istanbul emo'da elektrik-elektronik ve bilgisayar öğrencilerinin oda bünyesinde "emo genç" dergisini çıkarabildiği, ama bir türlü klasik solcu hastalığından* kurtulamayan ngo...
 • birden fazla elektrik mühendisinin bir araya geldiği herhangi bir oda da olabilir pekala.
 • elektrik elektronik bilgisayar haberleşme mühendislerinin meslek odası. 1954 yılında kurulmuş olup yıl itibarıyla 50. yılını kutlayan örgüt.
 • eğer kazara üye olmak gibi bir durumda kalırsanız üyeliğinizi mezuniyetinizden itibaren başlatan ve geçmiş dönem paralarını almaya niyetlenen soyguncu kuruluş.
 • bu kurumdan ayrılmak olanaksızdır. özel sektörde çalışırken işten çıkarma gibi nedenlerle tazminat alarak, ya da istifa ederek ayrıldığınızda bile, aidatlardan muaf tutulmanıza rağmen bu odadan ayrılamıyorsunuz. dünyanın neresine giderseniz gidin, bu kuruma bir kere üye olmuşsanız ömür billah çıkamıyorsunuz. çıkabilmeniz için türkiye'den aldığınız üniversite diplomanızı ve ünvanınızı vermek zorundasınız.

  yineliyorum, çalışmadığınız sürece kurum sizden asla tek kuruş aidat almaz.

  serbest meslek sahibi elektrik, elektronik ya da bilgisayar mühendisleri, ihaleye katılma, proje imza yetkisi alma gibi haklara ancak elektrik mühendisleri odası sayesinde alabilir.
 • tum iyi niyetinizle email adresinizi ve cep telefonunuzu* verdiginizde, haftada 4-5 kere spam sms almaya ve 6 ayda bir cikmis oldugunuz mail listesine yeniden (zorla) sokulmaya hak kazaniyorsunuz. bu, ezelden ebede kadar herseyi odediginiz aidat sistemi ile de birlesince, emonun muk kemmelliyetinin kaynagi oluveriyor.
 • kaçak elektrik kullaniminin önünü alacak fikirler üretme ve halki bilinçlendirme, elektrik dagitim sebekelerindeki** sonu gelmeyen yolsuzluklarin ve rüsvetin (bkz: #8063318) ortaya çikarilmasi ve engellenmesi, elektrik üretiminde ve dagitimininda rekabetin saglanmasiyla artan yakit fiyatlarinin sanayiinin elektrik enerjisi maliyetlerine olan negatif etkisini bertaraf etme yollari, türkiye'nin önündeki alternatif enerji seçeneklerinin**** fizibilite analizi, türkiye'nin cevre ülkelerle**** olasi elektrik enerjisi alisverisinin verimliligi ve getirisiyle ilgili arastirmalar gibi saçma sapan konularla ugrasmak yerine, yapilan her özellestirmenin iptali için danistay'a ardi ardina dava açmakla* pek mesgul meslek odasi.
 • kaçak elektrik kullaniminin önünü alacak fikirler üretme konusunda bir yönetim kurulu üyesini * meslek şehidi dahi vererek mücadele eden,
  halki bilinçlendirmek için enerji verimliliğinden baz istasyonlarına kadar bir çok konuda broşürler bastıran web sitesinde raporlar yayınlayan,
  elektrik dagitimındaki yolsuzluklarla mücadelede yagı kanalıyla türkiyenin trilyonlarını kurtaran (her ne kadar rte sonradan sahiplendiyse de bedaş davası emo tarafından açılmıştır)
  artan yakit fiyatlarinin sanayiinin elektrik enerjisi maliyetlerine olan negatif etkisini bertaraf etmek için türkiyenin enerjisini %50 oranında doğalgazdan sağlamasının yanlışlığını anlatmaktan dilinde tüy biten ve alternatif enerji kaynaklarının kullanılması gerektiğini her yıl yayınladığı ve ilgili her kuruma gönderdiği enerji raporu ile gerçekleştiren,
  fakat bunların hepsinin temelinde de yanlış enerji politikaları ve özelleştirmenin yattığının bilincinde olduğu için soruna kaynağında müdahale etmeyi tercih eden meslek odasıdır.