şükela:  tümü | bugün
 • üst edit :

  tepkiler üzere epdk 'dan ikinci açıklama :

  "sayaçlarda yer alan değerlerin okunması esas olmakla birlikte okuma esnasında yaşanabilecek yakınlaşma ve sosyal mesafenin uygulanamayacağı durumları ortadan kaldırarak hem vatandaşların hem de çalışanların korunması sağlanacaktır. kovid-19 ile mücadele kapsamında elektrik ve doğal gaz faturalarında kıyasen fatura düzenlemesi ülkemizin tamamında uygulanmayacaktır. karantinaya alınan ve idari kararlar sebebiyle sayaç okumalarının durdurulduğu bölgeler ile sosyal mesafenin korunmasının mümkün olmadığı yerler dışında ülke genelinde rutin sayaç okuma işlemleri devam edecektir. idari kararlar nedeniyle faaliyetleri geçici süreyle durdurulan iş yerlerinde kıyasen fatura düzenlenmeyecektir. hata ile fatura düzenlenmesi durumunda yapılacak olan başvurular neticesinde gerekli düzeltmeler ivedilikle yapılacaktır."

  https://tr.sputniknews.com/…liskin-ikinci-aciklama/

  4 nisan 2020 epdk açıklaması arkadaşlar : https://www.epdk.org.tr/…duzenleme-basin-aciklamasi

  "kıyasen fatura düzenlemesi sadece karantinaya alınan ve idari kararlarla sayaç okumalarının durdurulduğu yerleşim yerleri ile sayaç okuma yapan çalışanların sosyal mesafelerini koruyamayacağı durumlar için geçerli olacak ve yalnız bu durumlar için kıyasen fatura yöntemi izlenecektir."

  karantinadaki halkımıza yeni hizmet: sayaçları okumaya görevli gelmeyecek. geçen yılların ortalaması alınıp kafadan fatura kesilecek. durumlar düzelince bakılacak fazla ise iade az ise tahsilat yapılacak. bu resmen halkı yolmaktır. zaten millet sıkıntılı bir dönem geçiriyor bunlarda nasıl geçiririz diye düşünüyor.

  gelen mesajlar üzerine edit: su faturaları da bu sisteme dahil olacakmış. hatta gelen mesajlarda kıyas fatura şeklinde bilgilendirme sms 'i aldığını söyleyenler var.

  yeni haber linki : https://tele1.com.tr/…z-kiyas-fatura-donemi-147568/

  “diyelim ki bir abonenin nisan ayı gaz ve elektrik tüketimi nasıl hesaplanacak? geçmiş, 2 yıllık dönemdeki nisan tüketimlerine bakılacak. bu veriler çerçevesinde fatura çıkartılacak. abone de yeni sistemle ilgili olarak bilgilendirilecek. bu kapsamda düzenlenecek faturalar, elektronik sistem üzerinden aboneye ulaştırılacak.”

  haber linki:
  https://tr.sputniknews.com/…faturasinda-yeni-donem/
  https://www.haberturk.com/…haberler-2632566-ekonomi
 • arkadaşlar sizden ricam bu başlığı üstte tutalım. bu çakallar nasıl geçiririz derdinde. adamlar 100 tl fatura gelecek eve 300 fatura kesecek. sonra fazlasını geri verecekmiş ölme eşeğim ölme
 • iadeler yapılırken para tırtıklanabilir. hepimize üçer beşer lira eksik yatırsalar oh, 3 tl için şikayet edende olmaz.

  abi çok kral iş ya.

  ayrıca salgın var diye sayaç okumaya gelmeyen devlet ödenmeyen borç için elektriği kesmeyede gelmez heralde.

  geledebilir.

  tanım : konuş ruhani
 • --- spoiler ---
  sayaçları okumaya görevli gelmeyecek
  --- spoiler ---

  bu görevlileri de artık sayaç okumana gerek yok diye işten çıkaracaklarsa gelmesin sorun yok öderiz aq.
 • tamam lan öteleme. indirim falan da beklemiyorum. gel oku, ödemediysem kes. saati sök sayacı mühürle. sizden gelicek hayır allahtan gelsin.
  edit: imla
 • anlamadıgım şey,

  salgından dolayı evde çalışıyorum,

  işyerini açmıyorum,

  işyerini açmış gibi fatura mı ödüycem ben şimdi?
 • evde değilsem neye göre sen fatura kesiyorsun. birde az ise iade az ise tahsilat yapılacakmış ama fazla olursa sorun yok. ne güzel memleket. herşey zenginler için.

  bu 3ay için sayaç okuma bedelleride alacakmısnız peki?

  edit : fazla ise iade varmış. uyarı için teşekkürler (bkz: warmonger)
 • ağır saçmalıktır. açılmayan iş yerlerine de fatura kesecekler, böyle bir uygulama olamaz.
 • dünyanın en saçma uygulaması. hahahah türkiye standartları için bile ultra saçma. kim düşündüyse allah akıl fikir versin.
 • sayaç okuma bedellerini faturadan düşeceklermi merak konusu.
  fakat amaçları milleti bu kriz zamanında bile nasıl yolarız olduğu için düşmeyeceklerdir.