9 entry daha
  • bir yazara cevap yazmıştım buraya da yazayım ki herkes görsüm: 72 volt 20 amper bataryası olan 100nm tork ve üzeri çekişi olan bir model hem menzil anlamında(30-50) hemde yokuş anlamında işinizi görür bu da yokuş videosu (2kişi biraz yavaş çıkarsınız ama bi şekilde çıkarsınız)
    marka model önermem doğru olmaz ancak alabileceğiniz en büyük tekerli modele yönelin çünkü zaten fabrika çıkışı lastikler ve amortisörler aşşşşırı kötü oluyor. bu da berbat bi yol tutuşu ve her sarsıntıyı hissetme olarak geri dönüyor (bisiklet mantığıyla düşünün büyük tekerlek sayesinde amortisörleri olmayan bir bisiklet bile sizi konforda ve yol tutuşta fazla üzmez) kimse de 400 lira verip lastik değiştirmek istemez (ben kardeşime verirken değiştirdim )
    sonuç olarak zaten hepsi çin, hepsinin batarya ömrü max 5 yıl (batarya fiyatları genelde modelin %11,8 i kadar olur) hiçbirinin ciddi bir kronik arızası yok (zaten akülü araba gibi basit bir mekanizmaları var) mümkünse almadan önce alacağın modelin üzerine otur ve 1 saat zaman geçir, eğer rahatsızlık yoksa daha da oturmana gerek yok sonuçta uzun yol yapamayacaksın son olarak geniş gidon daha konforlu gelebilir ancak unutma ki dar gidonla aralardan geçmesi daha kolay olur
139 entry daha
hesabın var mı? giriş yap