• bildigimiz akustik gitari anfiye baglayip ozellikle konserlerde iyi sonuc almamizi saglayan , genelde yan taraflarinda eq lari ve pil girisleri bulunan gitar turu.
  • jak bağlantısıyla direkt olarak ses sistemlerine bağlanabilen akustik gitarlar bu isimle anılır. gövdenin iç kısmında sesleri alan ince ve hassas bir manyetik bulunur. gövdenin yan cephesinde ise gerekli ses ayarlarının yapılabilmesi için equalizer ve volume kontrolleri içeren bir panel bulunur. son zamanlarda üretilen üst model elektro akustik gitarlarda bu panele chorus efekti, tuner, gürültü süzücü gibi ekstra seçenekler de eklenmiştir.
  • iş bilmez prova stüdyosu çalışanları yüzünden tümleşik tuneri bozulabilen bir gitar çeşidi. arkadaş yeterli mikrofonun yok, akustik gitar amfin de yok, peki neden ısrar ediyorsun elektro akustik gitarı normal elektro gitar amfisine bağlamak için?! senin o amfinin bağlandığı prizin topraklaması da yok muhtemelen... olan gitarın elektrik devrelerine oluyor ama bu durum sizi bağlamıyor tabi bravo!
  • üzerinde manyetik bulunan bir tür akustik gitar. sahnede kolaylık olsun diye icat edilmiştir. ama çıkan sesin akustik gitarla pek alakası yoktur. daha çok cleanton bir elektrogitar tınısı vardır. ha bu diyarlarda seveni boldur o ayrı. hatta hayatında sahneye çıkmamış ve çıkmayacak olan adamlar da bu gitarlardan kullanır. pek mantıklı bir tarafı yoktur. çünkü aynı modelin düz akustiğinin iki katı daha pahalıdır.

    kasaları daha küçüktür, sapları incedir, solo çalmayı kolaylaştırmak için cutaway bulunur, içindeki elektronik donanım ses dalgalarının yayılımını bozar, ayrıca preamp için gövdenin kesilmesi rezonansı etkiler. tabi ki bu özelliklerinin hepsi sahnede artıdır.

    mikrofonlanmış bir akustik gitarla elektroakustik gitar farklı şeylerdir. pratiklik ve tını tercihi size kalmış tabi ki.
  • bir ibanez gitar... kardeşim aldı. hepsiburada.dan. elektro akustik diyor ama jak çıkışı yok. ben de dedim, bu elektro akustik değil. iade et dedi de, bilmiyom ya. akustik gitarı, elektro gitar amfisine bağlamak çok da normal bi şey değilmiş, gitara zarar verebilirmiş. yani akustik gitar için amfi almak... pahalı olur lan. bilgisi olan, yeşillendirirse memnun olurum.