şükela:  tümü | bugün
 • "ba$ka $ansimiz kalmadi $ok uygulamaliyiz.. hem$ire!" diyen doktorun bahsettigi $ey.. 10 bin voltu sadece saniyenin 10'da biri kadar bi sure verirsin.. mar$ motorunun yaptigi i$i yapar..
 • aksiyon filmlerinin degi$meyen sahnesidir. guclu ve iyi insan cenk esnasinda cok feci yara alir kendinden gecher. hastanede o gune kadar hic insan ameliyat etmemi$ gibi panik kasan bir doktor, turlu yollar denedikten sonra "hem$ire! elektro $ok $eysini ver bana!" der, kahramanimizi uc dort kere yatakta ziplatirlar, akabinde heart-meter'da oynamalar gozukur. sevinc cigliklari vs. gibi hedeler olur. kahramanimiz olay mahaline, elektro $ok icin odedigi faturanin hesabini sormak babinda geri doner.
 • belirtmeden gecemiycem, entry yazarken monitore bakmakta olan arkada$im "bu elektro $ok'un, akustik'i de var mi?" esprisi yapmi$tir..$imdi aklima geldi.
 • ahmet kayanın bir şarkısı
 • beyinden elektrik akimi gecirerek yapay sekilde sara nobeti olustururlmaya yonelik sagaltım yontemidir. psikiyatrik bir yontemdir.

  cerletti ve bini adindaki iki italyan asilli hekim tarafindan ortaya konmus bir yontemdir. agır melankolik ve genc sizofrenlerde gercek bir etkiye sahiptir (yalan ) . ama bu etkiye neyin sebeb oldugu hala tartısılmaktadır .

  verilen sok ile ; organizmanin savunmasi harekete gecer ; ruhsal yapı yeni bir emirle yeniden kurulur . bu anlatım bir varsayımdır. bircok psikiyatr bu yontemi kullanmak istemez ama bir o kadarı da kullanmadan rahat edemez.
 • elektro soka maruz almıs bir beyin uc ile dort hafta surecek bir hafıza bozukluguna ( kaybı ) maruz kalır .
 • elektro şok

  çıldıracak yaşa geldiğimde
  her şey için çok geçti
  insanlara göre fazla iyi biriydim
  bir akraba kadar dürüst ve tehlikeli

  efsanelerin yenilendiği bir dönemdeydik
  anılar an olup siliniyordu belleklerden
  “okumazsam zalim kalırım” diyordum
  önemliyken sorular cevaplarından

  çabuk kuruyan bir hayattı benimkisi
  son sözü söyleme meraklılarını dinleyemezdim
  yoktu itaat etme yeteneğim
  aday olamazdım krallığa ve soytarılığa

  bir çıt sesi duysam belki değişecekti çok şey
  ama sakin, tasasız hayatımda yeniliğe yer yoktu
  bezgindi beyin hücrelerim, yorgundu bakışlar
  ufak bir tıkırtı delirtecekti

  nikotin yanığı parmaklar
  ve gözlerimdeki uykusuzluk izleri
  hayra alamet değildi
  dilim sürçtü, düştüm hoyrat ellerinize

  metin celal
 • nevrozlu kisinin uc - dort hafta hafıza bozukluguna ( bellek yitimi -gecici hafıza kaybı ) maruz kalmasına neden olan bir yontemdir . bu yontemle hastanın sagaltılmaya calısılır ve beyin sıvısı icindeki ayarlayıcı bolgeye etki edilerek bozuk ruh haline giderilir .
  elektro sok pratik bir yontem olarak gorulse de bircok hekim tarafından kabul gorulemeyecek bir yontemdir. kimyasal kullanmak daha alternatiftir .
 • (bkz: ect)
 • (bkz: ekt)