• türkiye’deki elektronik müziği ümmet özcan, deniz koyu sanıyorsanız zaten dinlemeyin abi.
  • üşenmedim sabahın altısında arkadaşların dördünü de dinledim.
    bana mahmut orhan harici boşmuş gibi geldi, winampdan daha iyi dj’lik yaparım.
    ha bir de adım ümmet olsaydı ve dj olmak isteseydim takma isim kullanırdım.
  • türkiye’de rağbet görmemek başka, türk prodüktörlere-müzisyenlere rağbet etmemek başka.
  • ümmet özcan dediğin adam, dj mag top 50 içine girebilmiş bir dj. bilmemesi normaldir. çok fazla şey beklememek lazım buranın insanından.
  • “mahmut orhan ümmet özcan boral kibil deniz koyu” diye isim mi olur lan? insan ben bu işin içinden çıkamam diye dinlemez.
  • ümmet özcan, dimitri vegas & like mike gibi adamlarla ortak parçalar çıkarmış, çok iyi bir dj ve yapımcıdır.

dj mag gibi bir listede 31. sıraya kadar yükselmiştir, bunu yapabilen adam olmuştur, size aleyna-demet-sıla gibi kişilerin ''geberiyorum, çalkala, o sen olsan bari'' vs... mutluluklar. `::)`
  • kaliteli müzik rağbet görmüyor ki elektronik müzik görsün.
  • maalesef üzücüdür. mahmut orhan'ı geçtim dj ferdi özkan, dj akman gibi ünlü isimleri de bilmiyor halkımız. yazık.
  • (bkz: deniz kurtel)
  • ülkemizdeki müzik anlayışı, genel olarak ya hop hop poptan ya arabeskten ya da türküden ibaret olduğu için garipsenmemesi gereken durum. diğer yandan hatırı sayılır bir kitle de müziği "çalkalamak"tan, göbek atmaktan ibaret olarak görüyor. oysa ki elektronik müzik pek çok kişiye göre ruha en çok dokunan, insanı en çok "alıp götüren", en evrensel müzik türüdür, geleceğin müziği bile diyebiliriz belki. ayrıca kendi içinde çok çeşidi olan bir okyanustur elektronik müzik. ama işte ülkemizde halka inememiş ya da keşfedilememiş.

bir de arada tam olarak nasıl bir sosyokültürel bağlantı var bilemiyorum ama ülkelerin gelişmişliği ile elektronik müzik arasında pozitif bir korelasyon var gibi kişisel gözlemlerime göre. bir ülke (dünya standartlarına göre) ne kadar "gelişmiş" kabul ediliyorsa o ülkede elektronik müzik dinlenme oranı da genelde o kadar fazla oluyor sanki. tabi istisnalar muhakkak vardır.

(bkz: trance)
    (bkz: chill out)
    (bkz: space ambient)
    (bkz: ambient)
    (bkz: new age)
hesabın var mı? giriş yap